w

Minecraft niczym LoL, Mojang wprowadzi pojedynki drużyn. Ale jest pewien haczyk, chodzi o Legends

Od jakiegoś czasu wiele mówiło się o tym, że w Minecrafcie pojawią się oficjalnie wspierane pojedynki drużyn. No prawie wyszło…


Jakiś czas temu w przeciekach pojawiła się informacja o tym, że Mojang będzie chciał oficjalnie wspierać pojedynki drużyn. Suchy opis z przecieków pozwalał sądzić, że Minecraft dostanie coś w stylu LoLa. Pierwsze wiadomości wspominały o tym bowiem, jak o starciu dwóch, czteroosobowych drużyn. Celem było zniszczenie bazy przeciwnika.

No jasne, że nie ma tutaj mowy o tym, by Minecraft zmienił się w grę typu MOBA, dlatego wiele osób zupełnie to olało. I w pewnym sensie słusznie.

Minecraft, ale Legends

Te przecieki dotyczyły Mojangu, dotyczyły też Minecrafta, ale odnosiły się do zupełnie innej gry, bazującej na Minecrafcie, czyli Minecraft Legends. To ta zapowiadana mocno gierka, która finalnie mało kogo interesowała.

Wiele osób i tak spisuje Minecraft Legends na straty i to mimo tego, że produkcja ma zawierać ten opisywany tryb PvP i oferować pełną historię fabularną. Gracze dziwią się, że nie zrobiono tego po prostu w Minecrafcie, ale może tu chodzić o ograniczenia sprzętowe, czy programistyczne.

Jest to bardzo ciekawy koncept na grę, ale trudno nie odnieść tutaj wrażenia, że będzie to kolejny niewypał. Premiera zaplanowana jest na 18 kwietnia 2023 roku.

DołączObserwuj
Więcej z Minecraft