w

Minecraft podnosi swoje wymagania. Niektóre urządzenia przestaną dostawać aktualizacje

Minecraft w związku z rosnącą ilością funkcji oficjalnie wysyła graczom informacje o tym, że ich urządzenia nie będą już wspierane.


Microsoft już jakiś czas temu informował, że będzie musiał podnieść wymagania Minecrafta, by móc zapewnić sensowny poziom rozgrywki. Niestety, brakowało wtedy konkretów i ludzie nie wiedzieli, czego właściwie się spodziewać.

Teraz jest pierwsza podpowiedź. Część graczy zobaczyła wczoraj informacje o tym, że ich urządzenia nie będą już wspierane. Akcja podnoszenia wymagań ma się rozpocząć w listopadzie 2022.

Kogo to dotyczy?

Na szczęście pierwsze wiadomości są bardzo pozytywne. Przede wszystkim Minecraft zacznie od wersji mobilnej. Niby niewiele, ale jednak widać, że Microsoft nie będzie szaleć.

Z wiadomości dowiadujemy się, że wsparcie skończy się w listopadzie 2022. Od tego miesiąca gracze na konkretnych urządzeniach nie dostaną już aktualizacji. O jakie urządzenia chodzi? Raczej dotyczy to małej ilości osób, bowiem jak można przeczytać w opisie, Microsoft mówi tutaj o urządzeniach mobilnych, które mają poniżej 1GB RAMu.

Następne w kolejce są komputery, ale skoro tutaj jest już tak delikatnie, to raczej i na PC nie należy spodziewać się rewolucji. 1GB RAMu to tak naprawdę całkowity standard, w ogóle trudno znaleźć obecnie telefony z mniejszą ilością pamięci.

Dołącz
Obserwuj
Więcej z Minecraft