w

Minecraft uczcił zmarłego youtubera. Nadanie tego tagu zmienia świnię, ale to nie wszystko

Kilka dni temu w sieci pojawiła się informacja o śmierci Technoblade, jednej z kluczowych osób w społeczności Minecrafta.


Technoblade był dla Minecrafta kimś wyjątkowym. Praktycznie wszyscy go znali, wszyscy kojarzyli jego filmy. Youtuber niestety odszedł po walce z rakiem. Mojang nie chciało jednak tak tego zostawiać, więc uczczono pamięć o nim w samym Minecrafcie.

Przede wszystkim na grafice Minecrafta pojawiła się klasyczna świnia z koroną, znak rozpoznawczy youtubera. Widoczna jest po prawej stronie. To coś, co Mojang zrobił oficjalnie.

Dodanie tagu “Technoblade” zmienia świnię

Oprócz tego gracze już na własną rękę dodali także easter egga bezpośrednio do gry. Wszyscy wiedzą, że “tagi” zwierząt zawierają już kilka sekretów, teraz dochodzi do nich kolejny.

Jeżeli nazwiecie świnię “Technoblade”, ta ma szansę na zmienienie się w świnię z koroną. Texture packi, które zmieniają w ten sposób świnię są do pobrania obecnie dosłownie wszędzie.

To oddanie hołdu youtuberowi, który był niesamowicie mocno związany z Youtube. Gracze komentują, że to świetny gest ze strony Mojangu i pokazanie, że jednak siedzą tam ludzie, którzy umieją się zachować i umieją w takich momentach mimo wszystko zjednoczyć się ze społecznością.