w

Mojang ukrywa poprzednie nicki graczy Minecrafta. Społeczność nie jest z tego faktu zadowolona

Gracze nie będą mogli już podglądać historii nicków innych. Co na to fani?


Minecraft jest stosunkowo starą grą. Tytuł ma już ponad 11 lat, a więc można przypuszczać, że większość graczy choć raz zmieniła swój nick. Historia pseudonimów znajdowała się w grze od zawsze, a strony takie jak na przykład namemc.com pozwalały podejrzeć ją razem ze wszystkimi byłymi skórkami danego gracza.

Twórcy w jednym z najnowszych wpisów poinformowali fanów, że wkrótce podejrzenie starszych nicków nie będzie już możliwe. Co dokładnie się zmieni?

Co jest zmieniane przez twórców Minecrafta?

Możliwość podejrzenia byłych nicków była w szczególności przydatna dla właścicieli serwerów, którzy chcieli upewnić się, że wybrane osoby nie były wcześniej karane, a zmiana nicku nie została dokonana, aby uniknąć konsekwencji. Fani wykorzystywali tę opcję również w celu sprawdzenia tego, czy ich starzy znajomi dalej grają w Minecrafta.

W przeszłości fani mogli usunąć poszczególne nicki ze swojej historii, jeśli zawierały one jakiekolwiek wrażliwe informacje. W takim przypadku wystarczyło wysłać wiadomość do Mojangu, aby twórcy gry zajęli się sprawą.

Najnowszy wpis informuje jednak o tym, że gracze nie będą mogli już podglądać przeszłych nicków.

13 września usuniemy publiczny dostęp do API historii pseudonimów Minecrafta, aby poprawić bezpieczeństwo graczy i prywatność danych.

API pozwalało każdemu znaleźć pełną historię nazwy użytkownika każdego innego konta Minecraft. Usuwamy publiczny dostęp do tych informacji, aby lepiej chronić prywatność przed ludźmi ze złymi intencjami.

Jak zmiana odbije się na graczach?

Usunięcie tego API może zakłócić działanie wszelkich usług stron trzecich, które opierają się na pobieraniu danych o historii nazw użytkowników. Jest to niefortunny efekt uboczny, ale utrzymanie bezpieczeństwa Twoich danych jest dla nas najważniejsze.

Mimo że opcja podejrzenia przeszłych nicków użytkowników pozornie jest nieszkodliwa, w sieci pojawiały się wpisy, które mówiły, że możliwość ta była wykorzystywana do przejmowania nieaktywnych kont – zwłaszcza tych z wartościową zawartością, jak na przykład unikatowe nicki czy rzadkie pelerynki powiązane z wydarzeniem Minecon.

To czy zmiana ostatecznie wpłynie na bezpieczeństwo kont graczy, które teraz przypisane są do kont Microsoft, oferujących dwuetapowe uwierzytelnianie, okaże się dopiero za jakiś czas. Na ten moment w sieci dalej można znaleźć sporą ilość kont sprzedawanych na popularnych portalach aukcyjnych.

Dołącz
Obserwuj
Więcej z Minecraft