w

Najstraszniejsze dźwięki w Minecraft, których żaden gracz nie chce usłyszeć w środku nocy

Minecraft jest pełny różnego rodzaju dźwięków. Jedne są przyjemne, natomiast po usłyszeniu innych przechodzą ciarki.


Kilka miesięcy temu pisaliśmy o najbardziej przerażającym dźwięku, jaki można spotkać w Minecrafcie. Chodziło wówczas o płytę numer 11. Przypomnijmy, że jest to nagranie kogoś, kto prawdopodobnie ucieka z jaskini. Ponoć chodziło Steve’a, którego goni Enderman. Mimo upływu wielu lat dalej nie wiadomo, o co z tym tak naprawdę chodzi. To jednak niejedyne dźwięki, które budzą w graczach niepokój.

Czego jeszcze gracze nie chcieliby usłyszeć?

Mojang czasami odwoływało się do innych gier, seriali czy książek. Idealnym tego przykładem są dźwięki Endermana, konkretnie “Stare”. To kilkanaście sekund, które w każdym może wzbudzić poważny niepokój. Gracze sami przyznawali, że nie są pewni, czy aby na pewno grają w Minecrafta, czy może przełączyło im się coś na jakiś horror.

Ta “interakcja” Endermana to odwołanie między innymi do The Grudge: Klątwa, serii horrorów inspirowanych japońskim filmem.

Studio w przeszłości wprowadzało również dźwięki wyrwane prosto z horrorów. Część z nich stworzono specjalnie dla kopalni. “Cave17” to odgłos uderzania czegoś lub kogoś w metalowe części. Wyobraźcie sobie, że gracie w Minecrafta w środku nocy i słyszycie coś takiego:

“Cave19” również jest czymś, co może wystraszyć. Nawet trudno opisać, co może wydawać takie dźwięki, czy jest to jakiś potwór?

Deweloperzy bawili się nie tylko jaskiniami, ale także oceanami. Dźwięki związane z wodami mają różne nazewnictwo, większość to “bąbelki”, niektóre to odwołania do zwierząt, pękania etc. Wśród tego wszystkiego znajduje się jednak tajemnicze “Dark”.

Ciemność jest zagadkowym dźwiękiem, który jednocześnie może przestraszyć. Nie dlatego, że jest nagły, a niesamowicie spokojny i pełny głębi. 1,2,3,4 – wszystkie mają niepokojący klimat.

Minecraft był źródłem wielu past i opowieści mrożących krew w żyłach. Oczywiście większość to tylko teorie, korzystające z legend chociażby o Herobrine. Biorąc pod uwagę te dźwięki, trudno się dziwić, że gracze tworzyli takie historie.