w

Od tego dnia nie piszcie nic obraźliwego w Minecrafcie, bo nie zagracie już na żadnym serwerze

Niedługo do Minecrafta wchodzi nowy system, który może sprawić, że wiele osób zostanie pozbawionych możliwości grania w trybie multiplayer.


Gracze Minecrafta będą niedługo zrównani ze wszystkimi innymi. To koniec nie tyle wyzywania, ile nawet obrażania. Za kilka dni do gry wchodzi aktualizacja, która sprawi, że za pisanie na czacie obraźliwych rzeczy będzie można zostać zbanowanym.

Ban będzie obowiązywał na wszystkich oficjalnych serwerach gry. Blokadę będzie można dostać tak samo na czas określony, czyli na kilka lub kilkanaście dni jak i na zawsze, bez możliwości jakiegokolwiek powrotu.

Od kiedy nie wyzywać innych?

Gracze Minecrafta są w lekkim szoku, ale tak to dzisiaj wygląda. W większości gier nie można się nawet przekomarzać z innymi, bo grozi to banem. Niestety Mojang nie udostępniło żadnego „wykazu” słów ani wyrażeń, które są zakazane.

Obecny plan zakłada, że możliwość reportowania wejdzie w życie 28 czerwca, czyli w następny wtorek.

Od tego dnia każdy będzie mógł zgłosić Mojangowi zachowanie innych graczy. Co ważne, zgłoszenia nie będą szły do administracji serwerów, a bezpośrednio do samego Mojangu. To deweloperzy będą decydować, jak ukarać daną osobę.

Czy to kompletnie odmieni Minecrafta? Może niekoniecznie odmieni, ale na pewno ukróci niektóre zachowania, które do tej pory były standardem.

DołączObserwuj
Więcej z Minecraft