w

Piglin w Minecraft, czyli wszystko o nowych mobach w aktualizacji 1.16

Nowa aktualizacja w Minecraft wprowadzi w sumie dwa nowe moby. Jednym z nich jest Pinglin, drugim Hoglin.


W aktualizacji 1.16 pojawi się w sumie kilka nowych mobów. Najważniejszymi z nich są w tym momencie “Pigliny” oraz “Hogliny”.

Póki co nowe moby mają tylko kilka ciekawych zachowań i co ciekawe, bardzo lubią złoto.

Piglins w Minecraft

Pigliny spotkamy jedynie w nowym biomie w Netherze. Warto wiedzieć, że te moby uwielbiają złoto. Odradzają się całkiem dobrze uzbrojone w miecze, czy łuki. Jeżeli macie na sobie złotą zbroję, będą Was atakować, wtedy lepiej wyrzucić coś złotego, co weźmie na siebie ich uwagę. W innym przypadku pozostają neutralne.

Z nowymi mobami można handlować. Jeżeli dacie im coś ze złota, od razu otrzymacie coś w zamian. Czasem są go grzybki, czasem coś innego. Na ten moment raczej nie warto z nimi robić interesów, bo nie dają niczego niesamowitego. Mają jednak całkiem dużą pulę przedmiotów.

Pigliny boją się kilku rzeczy, między innymi nowego, niebieskiego światła. Jeżeli zespawnujecie obok nich Zombie Pigman, zaczną od niego uciekać. Co ciekawe, jeżeli wyciągniecie te moby na zewnątrz, będą chciały od razu wracać. Jeżeli im się to nie uda, to po kilku minutach zamienią się właśnie w Zombie Świnioludy. Prawdopodobnie jest to błąd i za jakiś czas Pigliny otrzymają swoje, własne wersje Zombie.