w

Po dwóch latach odkryli tajemnicę gracza Minecrafta, który ciągle pobijał rekord świata w speedrunach

Dwa lata. Tyle zajęło przeanalizowanie gier jednego ze speedrunnerów, który wielokrotnie ustanawiał niemożliwe do pobicia rekordy świata.


Świat speedrunów Minecrafta jest bardzo ciekawy i rozległy. Swój peak popularnością osiągnął już kilka miesięcy temu, gdy dosłownie wszyscy grali w Minecrafta i próbowali przechodzić go w jak najkrótszym czasie.

W Polsce również panowała na to moda, tak samo na Youtube, jak i na Twitchu. Ci bardziej zaawansowani gracze nie tylko bili rekordy dla samych siebie, ale także rywalizowali z innymi o jak najlepszy czas.

Wielokrotny rekordzista świata

W tym wszystkim był także gracz, który wielokrotnie bił rekordy świata na różnych wersjach Minecrafta, to on jako pierwszy zszedł poniżej 3 minut.

Nawet na jego kanale widać wiele różnych rekordów świata:

Przez lata ludzie nie mogli odkryć jego tajemnicy. Jakiej? W swoich rekordowych przejściach pokazywał niesamowicie szybkie zejście smoka Endu.

Ludzie nie mieli pojęcia, jak to możliwe, by smok zszedł tak szybko. A był to gamechanger, który znacznie skracał czas przejścia.

W między czasie masa ludzi robiła wszelkiego rodzaju obliczenia, analizy, jak to w ogóle jest możliwe. Gdyby udało się to rozkminić, cały świat speedrunów obróciłby się do góry nogami, jeżeli chodzi o czasy.

Konkluzja była taka, że fizycznie jest to niemożliwe. Nikt jednak nie był w stanie udowodnić, że jest to oszustwo. Wszystko zmieniło się stosunkowo niedawno.

Podczas jednego ze streamów, speedrunner miał niesamowite szczęście. Co grę znajdował potrzebną ilość obsydianu. W sumie w przeszukanych 290 skrzynkach znalazł 769 bloków obsydianu, co od razu zwróciło uwagę.

W szczególności jedna skrzynka wywołała dużo emocji. Gracze byli na tyle cwani, że zaczęli matematycznie analizować i generować skrzynki, by tylko dowiedzieć się, czy w ogóle taka kombinacja jest możliwa. 11 bloków obsydianu i inne wartościowe przedmioty – to naprawdę rzadkość.

Rzadkość tak duża, że niemożliwa do osiągnięcia w niezmodyfikowanej wersji gry, czego dowiódł w swoim filmie „Lowest Percent”. I tu nastąpił kompletny przełom. Skoro speedrunner oszukiwał w jednej rzeczy, to prawdopodobnie robił to także przy innych rekordach. I tak faktycznie było.

Dzisiaj gracz jest zbanowany z całej społeczności speedrunnowej, jego wszystkie rekordy zostały usunięte.

DołączObserwuj
Więcej z Minecraft