w

Sekretne pomieszczenie w Minecraft, o którym dalej wielu graczy kompletnie nie wie

Minecraft zawiera w sobie kilka tajemnic, które, choć istnieją w grze od wielu lat, to nadal wiele osób kompletnie o nich nie wie.


Sekretne pomieszczenia nie są w Minecrafcie jakąś ogromną nowością. Faktycznie jednak z jakiegoś powodu gracze zupełnie o tym nie wiedzą, co idealnie pokazują filmy na TIkToku. Być może w międzyczasie zmieniło się pokolenie grające w MC, a może nie jest to zwyczajnie ogólna wiedza.

W Minecrafcie występuje kilka sekretnych pomieszczeń, ale to najpopularniejsze znajdziemy szczególnie w zimowych biomach. By się do niego dostać, należy znaleźć specyficzne wejście, ukryte “w podłodze”.

Sekretne pomieszczenie w Minecrafcie

Trzeba wiedzieć, że nie pod wszystkimi dywanami znajduje się to wejście, ale w wielu przypadkach faktycznie będziemy w stanie je znaleźć. Generuje się ono naturalnie w igloo. Mało kto jednak tam zagląda, a czasami naprawdę warto.

W niektórych igloo będziemy mogli zejść na dół, po specjalnie przygotowanej drabinie. Korzystając z niej, dojdziemy do sekretnego pomieszczenia.

W środku będą na nas czekać złote jabłka czy specjalne eliksiry.

Jeżeli spotkacie igloo, to warto do niego wejść i sprawdzić, czy przypadkiem nie trafiliście na takie z sekretnym pomieszczeniem. Nieraz ta struktura się buguje, w efekcie czego jest ona widoczna nawet na powierzchni.

Nie jest to nic, czego gracze nie wiedzą, natomiast na pewno dla młodszego pokolenia może być to niezłą ciekawostką i czymś, co jest dla nich nieoczywiste.