w

Snapshot 20w06a w Minecraft dodaje nowe biomy, nową zbroję z Netherite i moby

Choć Minecraft ma już ponad 10 lat, nadal jest bardzo często aktualizowany.


Snapshot 20w06a dla aktualizacji 1.16 zawiera bardzo dużo nowości, które zostały dokładnie opisane w języku angielskim na oficjalnej stronie. Najważniejszych zmian jest jednak tylko kilka, a zaliczają się do nich przede wszystkim nowe biomy.

Nowe biomy

Do gry dodano między innymi nowe biomy Netheru. Charakteryzują się one głównie inną kolorystyką oraz roślinnością. Przykładowo w Soulsand Valley znajdziemy przedmioty, z których uzyskamy niebieskie bloki i pochodnie.

Crimson Forest znajdują się nowe grzyby oraz pnącza. Gracze będą mieli okazję zebrać także nowe, karmazynowe bloki.

Warped Forest to brat bliźniak karmazynowego biomu. Tutaj wszystko jest podobne z tą różnicą, że zabarwione zostało na niebiesko.

Oprócz biomów, w grze znalazły się także nowe bloki, w tym także materiał Netherite. To właśnie z niego możemy uzyskać wzmocnioną zbroję, która będzie obowiązkowa w walkach z innymi graczami. Co ciekawe, Netherite służy do ulepszania zbroi diamentowej, dzięki czemu nie będziemy mieli poczucia, że zmarnowaliśmy czas na szukanie diamentów.

Nowa zbroja ma kilka szczególnych właściwości. Ulepszone przedmioty nie są niszczone przez lawę, po prostu się na niej utrzymują. Dodatkowo po założeniu zbroi nie da się nas odrzucić poprzez uderzenie mieczem, całkiem przydatna właściwość w walkach na bliskim dystansie.

Wszystkie nowe bloki są powiązane z biomami. Oznacza to tyle, że możemy hodować grzyby znalezione w Netherze, a z zebranych materiałów tworzyć schodki, drzwi etc.

Oprócz tego gracze mogą spotkać także nowego moba o nazwie Hoglin.

Póki co nie ma on żadnych funkcji, nie atakuje, nie broni się. Wypada z niego zepsute mięso. Jak czytamy, w przyszłości Hoglin ma otrzymać większą ilość funkcji. Na ten moment nie stanowi żadnego zagrożenia, ani łakomego kąska.