w ,

Streamerzy mają dość widzów Minecrafta. Chcą mieć możliwość blokowania “dzieci z Youtube”

W 2020 roku bardzo dużo osób przeszło z Youtube na Twitcha, często podążając za swoimi ulubionymi twórcami.


Przez wiele lat młodsza widownia przebywała na Youtube, jednak w 2020 roku w związku z wieloma serwerami Minecrafta, gra Mojangu stała się popularna także na Twitchu. Nie wszystkim się to podoba, gdyż niektórzy dalej są przekonani, że osoby śledzące Minecrafta to głównie dzieci.

Dlatego na Twitchu pojawiły się głosy, że streamerzy powinni mieć możliwość zbanowania wszystkich, którzy śledzą głównie Minecrafta. Pomysł mimo wszystko jest na tyle kontrowersyjny, że ma nikłe szanse na bycie zrealizowanym.

Ban dla wszystkich oglądających konkretną grę

Wszystko to zaczęło się od Kacey, kontrowersyjnej streamerki, która często i chętnie podpuszcza widzów do różnej wymiany zdań. Jej baity niekiedy jednak stają się na tyle popularne, że wywołują realne dyskusje i zagwozdki wśród społeczności.

Dokładnie tak samo było w tym przypadku. Jak mówi streamerka, chciałaby mieć możliwość blokowania konkretnych społeczności gier, a za przykład podała właśnie Minecrafta.

“Powinna być opcja, dla twórców treści, by ludzi, którzy oglądają tylko Minecrafta i tych twórców, mogli być wyciszeni na twoim czacie.”

Wszystko to dlatego, że gdy streamer Minecrafta kończy swoją transmisję, to jego widzowie często idą gdzieś indziej, przynajmniej według Kacey. Trudno powiedzieć, jak to wygląda w Polsce, ale u nas również czasem streamerzy śmieją się z “dzieci Minecrafta”. Nikt natomiast nie mówił głośno o szkodliwości takich streamów.

W Polsce jeżeli już temat się pojawia, to jest on forsowany jako coś pozytywnego. Czyli zabranie ludzi z Youtube i zainteresowanie ich transmisjami na Twitchu, potencjalnie zwiększając społeczność samego TTV.