w

Świetny pomysł na dekorację w aktualizacji 1.20 do Minecrafta, która jest teraz możliwa

Gracz wykorzystał nowości dodane do Minecrafta, aby stworzyć unikatową dekorację. Jak ona wygląda?


Po sporych problemach z aktualizacją Caves & Cliffs twórcy Minecrafta nieco zmienili podejście do tego, jak wygląda modernizowanie tworzonej przez nich gry. Produkcja Mojangu trafiła w ręce graczy już wiele lat temu, jednak dalej cieszy się sporą popularnością poprzez ponadczasowy rodzaj rozgrywki, styl graficzny i regularnie wydawane przez deweloperów aktualizacje. Niemniej jednak w ostatnim czasie pojawia się sporo zarzutów, w których fani mówią między innymi, że zmian jest za mało, a moderzy w pojedynkę są w stanie dodać więcej zawartości.

Spora aktualizacja, o której mowa na początku artykułu, została podzielona na dwie części, ponieważ twórcy potrzebowali więcej czasu, aby wprowadzić wszystkie zapowiedziane nowości. Od tego momentu Mojang nie dzieli się już z góry całym zaplanowanym contentem podczas wydarzenia Minecraft live, a jedynie tym, co jest już praktycznie gotowe do wdrożenia.

Kilka dni temu zapowiedziano powrót anulowanej wcześniej archeologii, a teraz pojawiły się wieści o wiśniowych lasach. Jeden z graczy postanowił wykorzystać dwa elementy dodane wraz z biomem i systemem archeologii i stworzyć świetną dekorację, która sprawdzi się w praktycznie każdym domu. Na jaki pomysł wpadł?

Nowy pomysł na dekorację

Archeologia wprowadza do Minecrafta między innymi nową strukturę – wykopaliska, pędzelek, którym będzie można oczyścić przedmiot znajdujący się wewnątrz bloku piasku czy ziemi oraz wazy, które będzie można ułożyć ze znalezionych fragmentów. Bloki mogą być wykorzystane jako element budowli, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby „coś w niej zasadzić”.

Dokładnie na taki pomysł wpadł użytkownik CustardSad8631, który pokazał wazę z pojedynczym płotkiem, nad którym znajduje się blok liści.

Wygląda to całkiem nieźle, a fakt, że materiał, z którego zrobiony jest słupek, oraz to, że liście mogą pochodzić z dowolnego drzewa, sprawia, że dekoracja może wyglądać naprawdę różnie. Liście mogą być zielone, a płotek może być zrobiony z pasującego do całej budowli drewna. Nie można zapomnieć również o wazach, które również mają bardzo dużo kombinacji i to od gracza zależy, jakie wzorki będą znajdowały się na ściankach.

Na pewno nie jest to ostatni pomysł, na jaki wpadną gracze Minecrafta – gra nieustannie się rozwija, a fani wymyślają nowe sposoby na urozmaicenie swoich światów, wykorzystując do tego nowe elementy. Ten pomysł przypadł do gustu wielu graczom i z pewnością nieraz będzie można zobaczyć go w jakiś domkach.

DołączObserwuj
Więcej z Minecraft