w

Tak wygląda biurko prawdziwego gracza Minecrafta. Mało komu uda się coś takiego zebrać

Reklama

Jeden z graczy pokazał, jak wygląda jego kolekcja wszystkich możliwych wersji gry.

Reklama


Minecraft miał swoją premierę już wiele lat temu. Mimo to dalej cieszy się sporą popularnością, co nakłania deweloperów do tego, aby stale aktualizowali swoją produkcję. Od momentu wydania gry, która początkowo trafiła wyłącznie na komputery stacjonarne, gracze otrzymali wiele urządzeń, na których mogą grać.

Gra Mojangu z czasem trafiała na kolejne urządzenia, a aktualnie fani produkcji, którzy chcieliby skompletować wszystkie jej wydania, mieliby niełatwe zadanie. Jeden z graczy pokazał jednak, jak wyglądają wszystkie wersje Minecrafta w jednym miejscu.

Kolekcja jednego z graczy

Minecraft to najlepiej sprzedająca się gra na świecie, która pod kątem sprzedaży wyprzedziła produkcje takie jak Tetris czy nawet GTA 5, które nie jest już najświeższymi produkcji, a mimo wszystko zostały wydane nawet na najnowszą generację konsol.

Użytkownik o nicku KraftyKreeper podzielił się zdjęciem, na którym można znaleźć każde wydanie Minecrafta, jakie można było kupić. Zadanie, którego się podjął, nie było proste, ponieważ gra została wydana na ogromną ilość urządzeń. Niskie wymagania sprawiły, że produkcja Mojangu została wydana nawet na słabszy sprzęt, jak na przykład telefony czy konsole Nintendo.

Reklama

Na zdjęciu można zobaczyć 14 wydań gry i widać, że fan nie zapomniał nawet o tym, że na komputery powstały dwie odrębne wersje Minecrafta – Bedrock oraz Java.

Co ciekawe, wbrew pozorom nie uwzględnił dosłownie wszystkich wersji, w jakich wydany został Minecraft – gra posiada wiele ciekawych wariantów, o której spora część społeczności nawet nie słyszała – poczynając na Minecrafcie Education, przez edycję stworzoną z myślą o mikro komputerach Raspberry Pi, Pocket Lite, kończąc na naprawdę ciekawym Minecrafcie 4k stworzonym na konkurs programistyczny Java 4K, którego nazwa nie wzięła się od wysokiej rozdzielczości, a zajmowanej przez grę pamięci na dysku.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Minecraft