w

Wpadka jednego z najpopularniejszych youtuberów i streamerów Minecrafta. Dowiedział się po 4 latach

Jeden z absolutnie topowych youtuberów i streamerów po dobrych 4 latach od tworzenia w Internecie treści dowiedział się bardzo podstawowej rzeczy.


TommyInnit na swoim kanale Youtube zebrał ponad 11 milionów subskrypcji. Na Twitchu obserwuje go ponad 7mln ludzi. Wydawałoby się, że takie liczby i ogólna wiedza o Internecie przekładają się także na wiedzę o streamowaniu.

Jak się okazało, te dwie rzeczy nie zawsze idą ze sobą w parze. TommyInnit po 4. latach od rozpoczęcia streamowania dowiedział się i to przypadkowo, że zarobione na streamie pieniądze musi manualnie wypłacić.

„Czekaj, żartujesz? Jestem milionerem”

Podczas jednej z transmisji na Twitchu pojawiła się dyskusja odnośnie tego, że zarobione na donejtach pieniądze wpadają do pewnej puli, którą potem trzeba manualnie wypłacić. System jest bardzo prosty:

Widz daje donejta, system wszystko zlicza i przetrzymuje zarobione pieniądze. Streamer musi sam sobie wypłacić zarobione pieniądze. TommyInnit był przekonany, że dzieje się to automatycznie. Przez 4 lata nie wypłacił więc z donejtów nawet złotówki.

Sprawa tak abstrakcyjna, że w sumie wpadka została obejrzana dobry milion razy.

Ludzie autentycznie nie wierzyli, że można kompletnie nie zwrócić uwagi na to, że brakuje Wam jakichś pieniędzy. Szczególnie, że trwało to ponad 4 lata. Można się tylko domyślać, ile tam się zebrało pieniędzy. Szczególnie, że mówimy o jednym z największych influencerów związanych z Minecraftem.

DołączObserwuj
Więcej z Minecraft