w

Youtube uhonorował zmarłego youtubera Minecrafta w wyjątkowy sposób. Pierwszy raz w historii

Youtube informował wcześniej, że będzie chciał docenić twórczość jednego ze zmarłych youtuberów Minecrafta i tak też się dzieje. Wykonano już pierwszy krok.


Youtube informował wcześniej, że będzie chciał uczcić pamięć o Technoblade – youtuberze Minecrafta, który przegrał walkę z rakiem. Tworzył na Youtube przez blisko 10 lat i przez ten okres zgromadził 10 milionów subskrypcji.

Ostatnie miesiące były bardzo trudne, ostatni materiał został opublikowany już po śmierci youtubera. Jego tata poinformował o odejściu youtubera i przekazał ostatnie jego słowa.

„Dziękuję wszystkim za wspieranie mnie przez ostatnie lata. Gdybym miał jeszcze 100 żyć, myślę, że za każdym razem wybrałbym bycie Technobladem. Były to najszczęśliwsze lata mojego życia i mam nadzieję, że podobały się wam moje filmy i że rozśmieszyłem niektórych z was. Mam nadzieję, że wszyscy będziecie żyć długo, dostatnio i szczęśliwie, ponieważ was kocham. Żegnam się z wami – Technoblade.

Od początku było jasne, że youtuber był niesamowicie ważny dla Minecrafta, Youtube’a i całego świata internetowego. Mojang doskonale o tym wiedział, dlatego w Minecrafcie znalazło się upamiętnienie youtubera. Świnka Technoblade’a jest w launcherze gry:

Dodano także frazę „Technoblade never dies”.

Youtube upamiętnia youtubera

Youtube oficjalnie poinformował, że będzie chciał uczcić pamięć o youtuberze. Wspomniano o tym podczas Minecraft Live 2022. I tak oto, wczoraj na oficjalnym kanale Youtube znalazł się specjalny film:

To jednak nie wszystko. Oprócz tego platforma dodała pewnego easter egga. Wpisując w wyszukiwarkę „Technoblade” podpowiedź zmieni się na „Technoblade never dies”.

To wyjątkowa postawa Youtube’a, który zazwyczaj kompletnie odcinał się od swoich twórców, ograniczając się jedynie do podsumowań roku, z których finalnie i tak zrezygnowano.

DołączObserwuj
Więcej z Minecraft