w

Zaskakujący cel jednego z graczy Minecrafta. Postanowił złapać każdą możliwą tropikalną rybę. Jak mu idzie?

Ponad 2 tysiące unikatowych ryb w jednym miejscu. Wyjątkowe osiągnięcie gracza.


Minecraft to gra rozbudowywana przez twórców od ponad 10 lat, a co za tym idzie, w grze można znaleźć naprawdę sporo zajęć, a wielu graczy wyznacza sobie jakieś cele. Sporo z nich sprowadza się do budowania i skupieniu się na aspekcie survivalu, jednak nie brakuje również innych zajęć, jak na przykład tworzenie skomplikowanych układów z Redstone czy zdobywanie osiągnięć.

Jeden z graczy miał jednak zupełnie inny pomysł, który może zaskoczyć – postanowił zdobyć każdą możliwą tropikalną rybę, jaka występuje w grze, a jest ich naprawdę dużo.

Każdy wariant tropikalnej ryby

W Minecrafcie podczas łowienia można zdobyć wiele różnych przedmiotów, a z pewnością tym, którego najbardziej można się spodziewać, są ryby. Można wyróżnić kilka rodzajów – dorsza, łososia, rozdymkę oraz tropikalną rybę, która występuje w wielu wzorach i kolorach.

Mogą mieć 2 różne kształty, 6 wzorów, 15 podstawowych kolorów oraz 15 kolorów wzoru. Ze względu na to, że kolor czarny nie występuje u nich w przyrodzie, ponieważ taka ryba byłaby trudna do zauważenia, w grze można napotkać 2700 różnych tropikalnych ryb.

Liczba jest naprawdę duża i trudno byłoby wyobrazić sobie znalezienia dosłownie każdej z ryb. Użytkownik o nicku pqroxysm postanowił jednak podjąć się tego zadania i próbuje skolekcjonować wszystkie możliwe warianty tropikalnej ryby.

Zebrałem 90% (2430/2700) wszystkich wariantów tropikalnych ryb w survivalu. Przede mną dalej długa droga!

Video

Trzeba przyznać, że zadanie, którego podjął się gracz, nie należy do najprostszych. Zebrał już ponad 90% ryb i choć pod sam koniec będzie najtrudniej dokończyć misję, aktualny postęp jest już wystarczająco imponujący.

DołączObserwuj
Więcej z Minecraft