w

Zmarł jeden z najpopularniejszych youtuberów. Tworzył mnóstwo contentu z Minecrafta

Odszedł jeden z najpopularniejszych youtuberów Minecrafta.


Społeczność Minecrafta jest ogromna, co nie powinno stanowić dla nikogo zaskoczenia w przypadku gry, która sprzedała się w 238 milionach kopii i jest dostępna na praktycznie każdej platformie. To gracze sprawiają, że Minecraft ciągle żyje i odnosi sukcesy nawet po wielu latach od premiery.

Ogromną rolę odgrywają twórcy contentu, czyli między innymi youtuberzy. Jednym z nich był Technoblade, który przez prawie 10 lat zebrał ponad 10 milionów subskrypcji na wspomnianej platformie.

Odejście Technoblade’a

O tym, że u gracza zdiagnozowano raka, można było dowiedzieć się już w sierpniu ubiegłego roku. Mimo to Technoblade sporadycznie informował swoich fanów o tym, jak wygląda sytuacja, a jednocześnie kontynuował leczenie i tworzył kolejne filmy, które pojawiały się na jego kanale Youtube.

W nocy z 30 czerwca na 1 lipca na kanale twórcy pojawił się ostatni film zatytułowany “so long nerds”, w którym jego ojciec czyta napisane przez youtubera pożegnanie oraz stara się zobrazować to, jak wyglądały przygotowania do odejścia gracza.

Dziękuję wszystkim za wspieranie mnie przez ostatnie lata. Gdybym miał jeszcze 100 żyć, myślę, że za każdym razem wybrałbym bycie Technobladem. Były to najszczęśliwsze lata mojego życia i mam nadzieję, że podobały się wam moje filmy i że rozśmieszyłem niektórych z was. Mam nadzieję, że wszyscy będziecie żyć długo, dostatnio i szczęśliwie, ponieważ was kocham. Żegnam się z wami – Technoblade.

Youtuber w swojej wiadomości ujawnia, jakie jest jego prawdziwe imię oraz mówi o tym, jak zdobyte przez niego przez ostatni rok pieniędze pomogły jego rodzeństwu w dalszej edukacji.

Po odczytaniu ostatniej wiadomości od Technoblade’a jego ojciec opisuje, jak youtuber pierwotnie sam chciał napisać i nagrać wideo przed swoim odejściem. Pogarszający się stan zdrowia oraz inne czynniki skutecznie to uniemożliwiły. Jak mówi ojciec Technoblade’a, wiadomość została napisana z łóżka 8 godzin przed tym, jak youtuber odszedł.

Był najwspanialszym dzieciakiem, jakiego ktokolwiek mógłby sobie zażyczyć. Naprawdę będzie mi go brakowało. Dziękuję wam za wszystko. Wiele dla niego znaczyliście.

Rodzina Technoblade’a będzie nadal prowadziła jego sklep, a wszystkie wpływy z zamówień będą przekazywane na preferowaną przez gracza organizację charytatywną, The Sarcoma Foundation of America, ponieważ chce dalej nieść jego wiadomość.