w

Auto Chess może być kolejnym ogromnym gatunkiem gier!

EPIC GAMES

FPS, MOBA, Battle Royale. Teraz przyszła pora na Auto Chess!


Choć Auto Chess to nazwa tylko jednej gry, o tyle przyjęło się tak nazywać całą grupę różnych produkcji. Wszystko zaczęło się od modyfikacji DOTA 2, która otrzymała nazwę DOTA Auto Chess.

Popularność modyfikacji zaskoczyła jej twórców, bowiem okazało się, że jest wielu fanów taktycznej, strategicznej rozgrywki.

Gracze otrzymają bohaterów losowo wybranych ze wspólnej puli kart i przygotują odpowiednie formacje zgodnie z dostępną strategią. Ewolucje, kombinacje i walki o pierwsze miejsce pozwolą Ci w najszerszym zakresie dopracować taką strategię. Kto się dostosuje do zmiennych warunków i przetrwa do końca? – pisze Epic Games.

Sukces na wielu płaszczyznach

DOTA Auto Chess bardzo szybko i pewnie zadomowiło się chociażby na Twitch.tv, produkcja często wchodzi w TOP 10 oglądanych gier na całej platformie. Wyglądało to na tyle dobrze, że Valve zdecydowało się odciąć od twórców i zrobić własną, oficjalną wersję gry.

Tak powstała Dota Underlords. W między czasie Riot Games ogłosił swoją wersję Auto Chess o nazwie Potyczki Taktyczne – na nie musimy jednak jeszcze chwilę poczekać.

Jaka jest sytuacja na rynku Auto Chess?

W tym momencie można pograć w Auto Chess Mobile, przeznaczone oczywiście na urządzenia mobilne. Jest też produkcja Valve, za która trzeba jednak zapłacić ok. 38 złotych. Niedługo, prawdopodobnie w tym tygodniu wychodzi tryb do League of Legends o nazwie Potyczki Taktyczne. Według wstępnych informacji ma być całkowicie darmowy.

EPIC GAMES

Wszyscy jednak czekają na pełną wersję Auto Chess na komputery osobiste. Ta produkcja ma zostać wydana przy współpracy z Epic Games.

DołączObserwuj
Więcej z News