w

Blizzard po cichu pokazał nową mapę do Overwatch? Chodzi o tło w nowym wyzwaniu Symmetry

Gracze Overwatch zauważyli, że Blizzard umieścił nowe tło w wyzwaniu Symmetry.


Praktycznie żaden gracz Overwatch nie nastawia się na to, że przed Overwatch 2 pojawi się jeszcze jakaś nowość w postaci mapy czy trybu gry. To coś, co jest praktycznie niemożliwe, biorąc pod uwagę zapowiedzi i informacje od Blizzarda.

W wiadomościach od deweloperów nie było jednak mowy o małych zapowiedziach, które mogą być wprowadzane gdzieś z boku, bez większego ich ogłaszania.

Nowa mapa zapowiedziana w wyzwaniu Symmetry?

Kiedyś mapy i praktycznie wszystkie elementy świata Overwatch zawierały w sobie jakieś drugie zagadki i podpowiedzi. Mapy były wypchane wskazówkami, podobnie, jak komiksy, opowiadania czy filmy animowane. Z czasem to się zmieniło, a gracze przestali przykładać większą wagę do każdego, nawet najmniejszego szczegółu.

I wydaje się, że słusznie, bo większość tropów z ostatnich lat było błędnych. Wszyscy pewnie kojarzą ruszające się krzesło, z którego finalnie śmiał się nawet Blizzard. Podobnie było z napisem “Grey”.

Teraz gracze wskazują, że w nowym wyzwaniu Symmetry użyto tła, którego nie ma w grze. To coś, co może się kojarzyć z tłem Burzyciela i “podwodną mapą”. Jak zawsze, trzeba do tego podchodzić z dystansem.

Na grupie Overwatch Polska Wojtek pisze:

“Hey, zauważyłem to od razu, lecz nie widzę tu żadnego posta o tym, więc sam to napiszę.
Nie wydaje się wam, że Symmetra znajduję się na jakiejś nowej miejscówce/mapie ? Miałem wątpliwości więc przebiegłem się po mapie “Ayutthaya”, lecz to takiego miejsca tam nie ma. Ewentualnie może być to zwykłe tło jak podczas eventu letniego, mam tu na myśli plażę. Co powiecie ?”

I choć wszyscy wzięli to z zalecanym dystansem, to faktycznie coś może w tym być. Filip przypomniał, że Jeff mówił o testach nowej mapy:

“Jeff podczas premierowych streamów Echo mówił że testują nową mapę typu Assault. Więc strzelałbym że to assety z nowej mapki, pytanie czy dostaniemy ją jeszcze przed premierą Overwatch 2. Dodatkowo przemawia za tym fakt, że w menu jest nowa muzyka która bardzo tematycznie pasuje do świątyni z ostatniego opowiadania. Strzelam że w grudniu dodadzą ją na pst a potem w styczniu trafi na live przed wydarzeniem noworocznym.”

Czy można więc założyć, że jest to zapowiedź nowej mapy? W świecie Overwatch niczego nie można być pewnym. Wątpliwe jednak, by Blizzard chciał budzić zainteresowanie graczy jeszcze przed BlizzOnline.