w

Blizzard twierdzi, że gracze wracają do Overwatch, ale mało kto w to wierzy

W konferencji dla inwestorów ujawniono, że gracze wracają do Overwatch.


Ostatni rok dla Overwatch był naprawdę trudny. Wielu pracowników odeszło, ogromna część została zwolniona, z Blizzardem było wiele afer, a sam hero-shooter notuje najgorsze w historii wyniki oglądalności na Twitch.

Tymczasem Blizzard informuje inwestorów, że gracze powrócili do Overwatch. Mało kto jednak w to wierzy.

Powrót graczy?

Ostatnia informacja odnośnie ilości graczy pojawiła się w lutym tego roku. Overwatch po kilku latach przebił 50 milionów stworzonych kont. To była dobra informacja, podobnie jak ta, że gracze mają powracać do produkcji Blizzarda:

“Overwatch odnotował znaczny wzrost wracających graczy, co przełożyło się na mocny wzrost zaangażowania rok do roku.”

W tym roku przez lockdown praktycznie wszyscy odnotowali wzrosty ilości osób w grach, natomiast czy faktycznie przełożyło się to na wzrost zainteresowania Overwatch? Na Twitch w ostatnich 365 dniach Overwatch stracił 30% oglądających. W tym tygodniu znajduje się na 18 pozycji.

Czy to dobrze? Kiedyś bardzo głośno mówiło się o tym, że Overwatch wypadł poza TOP 10. Dzisiaj tyle samo emocji byłoby w momencie, OW wróciło do 10 najpopularniejszych gier.

Trendy Google nie pokazują żadnego konkretnego wzrostu, a jedynie powolny spadek od momentu premiery. Najmniejsze zainteresowanie miało być w styczniu tego roku.

Na Twitterze i Reddicie można znaleźć sporo głosów odnośnie tego, ż powrót graczy spowodował tylko i wyłącznie lockdown oraz czasowe wyzwania z darmowymi skinami. Czy rzeczywiście tak jest? Nie da się tego jednoznacznie ocenić dopóki Blizzard nie informuje o konkretnych liczbach.