w

Blokada roli nadchodzi. Może być testowana jeszcze w czerwcu podczas Overwatch League!

BLIZZARD ENTERTAINMENT

Wygląda na to, że blokada roli jest coraz bliżej.


W przeszłości wiele mówiło się o tym, że Blizzard zamierza wprowadzić blokadę roli do kompozycji 2-2-2, czyli dwóch DPS, dwie postacie wspierające i dwóch tanków.

Teraz wygląda na to, że developerzy są już naprawdę bliscy wprowadzenia tej funkcji.

Informacje od komentatora Overwatch League

Jeden z koreańskich komentatorów Overwatch League na jednym ze swoich filmów stwierdził, że blokada ról do kompozycji 2-2-2 będzie testowana podczas 4 etapu Overwatch League. Nie są to jednak informacje w 100% potwierdzone. Jest to wypadkowa wielu mniejszych doniesień z mniejszych źródeł. Jedna z ważnych osób w koreańskim świecie Overwatch poinformowała również, że informacja może być fałszywa, lub zmiana roli może się nie pojawić.

https://www.youtube.com/watch?v=dRib0WJocYk

 

Film jest w języku koreańskim, więc trochę trudno to sensownie przetłumaczyć. Wiemy, że komentator podnosi tutaj największe problemy i trudności, z jakimi musi zmierzyć się Blizzard przy okazji takiego systemu.

Ostatecznie dowiadujemy się, że głównym celem wprowadzenia 2-2-2 byłoby pozbycie się mety Goats, która męczy profesjonalną scenę.

Nie wiadomo, czy wejdzie na normalne serwery

O ile scenariusz dla profesjonalnej sceny wydaje się być sensownym, o tyle dalej nie pojawiają się żadne konkretne informacje odnośnie ewentualnej blokady ról w normalnych grach. Skoro głównym powodem zmian ma być meta Goats, to nie dotyczy to niższczego poziomu od Overwatch League.

Macie w ogóle problem z metą Goats w swoich grach?

DołączObserwuj
Więcej z Overwatch