w

Dlaczego Overwatch był wczoraj za darmo? Czy to oznaka przejścia na Free2Play?

Wczoraj cały świat dowiedział się o tym, że Overwatch jest za darmo. Tyle, że nie jest.


Blizzard robi co może, by wypromować Overwatch League, najważniejszą w tym momencie ligę Overwatch. W związku z tym często pojawiają się różnego rodzaju promocje, które zachęcają do oglądania profesjonalnych rozgrywek.

Wczoraj miała miejsce jedna z takich akcji, w której gracze mogli zdobyć Overwatch zupełnie za darmo.

Dlaczego Overwatch był za darmo?

Za pośrednictwem strony jednej z drużyn rozdawano darmowy dostęp do Overwatch. Odebrać można było również 200 żetonów.

Warto wspomnieć, że nie jest to jednorazowa akcja i już potwierdzono, że będzie ich więcej. Można się więc spodziewać, że w przyszłych tygodniach w Overwatch powstanie wiele nowych kont.

Choć cała promocja była skierowana do Amerykanów, to swoją kopię odbierali gracze na całym świecie, podając po prostu odpowiedni kod pocztowy tworzony z generatorów, czy po prostu według tego, jak tworzone są kody pocztowe w USA.

Overwatch przechodzi na Free2Play?

Wiele osób uznało, że jest to początek przechodzenia Overwatch na model Free2Play i oczywiście może to być prawdą, natomiast póki co niewiele na to wskazuje. To wygląda po prostu jak akcja promocyjna, jedna z wielu, jakie w ostatnich latach miał Overwatch.

Warto wspomnieć, że ilość rozdawanych kopii była ograniczona i bardzo szybko się skończyła. Tak samo rozdawano żetony, czy właśnie darmowe dostępy już przy premierze Overwatch, wówczas nikt nie odbierał tego jako oznaka przechodzenia na Free2Play.