w

Gracz Overwatch League wyrzucony z drużyny za wyzywanie chińskiego zawodnika podczas rankeda

Jeden z koreańskich graczy został oficjalnie wyrzucony z drużyny. Jego kontrakt rozwiązano, a organizacja wydała oficjalne oświadczenie.


Jeong-ho ‘MCD’ Lee, profesjonalny gracz drużyny Hangzhou Spark został wyrzucony z drużyny za swoje słowa względem chińskiego gracza podczas rankeda. Słowa, jakich użył, to po przetłumaczeniu “pie***lony Chińczyk”.

Co dość zaskakujące, koreański zawodnik w swojej drużynie jest z pięcioma innymi Chińczykami. Organizacja nie wahała się i podziękowała graczowi za współpracę.

Wyrzucony z drużyny

Cała sytuacja miała miejsce podczas streama. Gracz niczego nie napisał na ogólnym czacie, a powiedział do swojej publiczności.

Na oficjalnym koncie organizacji znalazł się stosowny komunikat, w którym czytamy, że takie zachowanie jest zaprzeczeniem wartości Hangzhou Spark. W związku z tym rozwiązano kontrakt.

Decyzja organizacji spotkała się z dużą pochwałą, społeczność uważa, że nikt nie powinien być wyzywany ze względu na swoje pochodzenie. A takie zachowanie szczególnie nie przystoi komuś, kto reprezentuje jakąś organizację.

Ostatnio mieliśmy podobną sprawę w League of Legends, gdzie jeden z profesjonalnych graczy wyzywał Rybsona, polskiego streamera. Tam skończyło się jedynie na przeprosinach.