w

Gracze wspominają premierę Overwatch. Wypowiedź Blizzarda!

Jeden z graczy czyszcząc komputer natrafił na screenshot, przedstawiający dzień premiery Overwatch.


Overwatch początkowo miał dwa takie wybuchy. Jeden z podczas pierwszych dostępów do zamkniętych beta testów, drugi przy okazji swojej premiery.

Zamknięte beta testy

Mało osób pamięta chwile, kiedy Blizzard przyznawał falami dostępy do kont, które były zapisane do bety. Mieliśmy to szczęście być jednymi z pierwszych, którzy mogli sprawdzić, na czym polega Overwatch i jak ostatecznie się w to gra. Początkowo jednak pamiętam, jak było nerwowo. Każdy chciał czym prędziej zagrać i móc tworzyć kolejne informacje oraz poradniki.

Premiera gry

Premiera była poprzedzona kilkunastoma dniami przerwy. Pamiętam dokładnie, jak nudziliśmy się przez ten okres. Chcieliśmy grać, tymczasem Blizzard przygotowywał się do premiery już bez testerów.

W końcu nadszedł ten dzień. To właśnie wtedy powstały także „płonące serwery”. Gracze na całym świecie, włącznie ze streamerami czekali na możliwość dostania się do gry. To właśnie ten moment uchwycił Boxcore.

DZIEŃ PREMIERY OVERWATCH NA TWITCH.TV

Co ciekawe, w temacie na reddicie wypowiedział się główny projektant Overwatch, Bill Warnecke:

„Świetne zdjęcie, tyle wspomnień.

Tuż przed wypuszczeniem gry, nasz zespół wykrył problem z pamięcią. Jesse, nasz główny inżynierz wiedział, jak naprawić błąd w 10 minut. Opóźniliśmy więc premierę, by mógł to zrobić jak najszybciej. Jednak już w tym momencie masa ludzi próbowała się zalgoować. Wszyscy logowali się raz za razem, mocno nadwyrężając naszą infrastrukurę. Ledwo Jesse skończył, a nasza ekipa inżynierów uruchamiała serwery jak szybko się tylko da. Nigdy nie zapomnę tego poczucia czasu w ich głosie.”

Faktycznie, wszyscy wówczas czekali na premierę. Co ciekawe, mamy także ujęcie z wpuszczenia ludzi na serwery. Mało ludzi o tym pamięta, ale Blizzard pokazał pierwsze chwile po włączeniu wszystkiego.

Film przerwała Sombra, to własnie wtedy podczas BlizzConu zobaczyliśmy tę postać po raz pierwszy.

Dajcie znać, kto z Overwatch jest od momentu premiery!

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Overwatch