w

Jak zdobywać żetony ligowe za darmo? Blizzard ponownie włącza taką możliwość

Trochę to trwało, natomiast Blizzard w końcu przywraca możliwość zdobywania żetonów ligowych.


Żetony ligowe do tej pory można było zdobywać na Twitch. Od kilku miesięcy Blizzard współpracuje jednak tylko z Youtube. Platforma Google nie była w stanie zaimplementować “dropów” z Overwatch, więc Blizzard musi posiłkować się swoją oficjalną stroną.

Od 22 maja każdy znowu będzie miał możliwość zdobywania żetonów zupełnie za darmo za pomocą oficjalnych transmisji, lub aplikacji na urządzenia mobilne. W sumie za godzinę oglądania otrzymuje się 5 żetonów.

Żetony ligowe powracają do Overwatch

Całość działa dokładnie tak, jak kiedyś. Żetony zdobywa się po prostu za oglądanie meczów. Trzeba tylko albo wejść na oficjalną stronę, albo pobrać aplikację Overwatch League. Jak pisze Blizzard, żetony będą się naliczać poprzez sumowanie czasu oglądania.

Twój czas oglądania jest monitorowany w sposób ciągły, więc jeśli obejrzysz 30 minut w jednej sesji i wrócisz później na kolejne 30 minut oglądania, otrzymasz kredyty za tę całą godzinę.

Co dokładnie trzeba zrobić?

  • Utwórz lub zaloguj się na swoje konto Blizzard na overwatchleague.com lub w aplikacji Overwatch League.
  • Oglądaj mecze na żywo

Tylko tyle. Potem trzeba zwyczajnie oglądać mecz, lub zostawić go gdzieś w wyciszonej karcie. Nadal nie można zdobywać żetonów na Youtube. Wiele osób wskazuje, że raczej w ogóle nie pojawi się taka opcja biorąc pod uwagę, że widzów jest coraz mniej, a statystyki meczów nie zachwycają.

Na ile dodatkowe żetony poprawią tę sytuację? Google na pewno się dowie od Blizzarda, jak wpływa to na popularność OWL. Społeczność jest jednak sceptycznie do tego nastawiona i wskazuje, że raczej mało kto będzie oglądał tylko dla samych żetonów. Teraz to po prostu za mała zachęta.