w

Jeff Kaplan odchodzi z Blizzarda. Oficjalnie informacja została potwierdzona

Kiedyś z tego żartowaliśmy na Prima Aprilis, teraz faktycznie jest to prawda.


Nadszedł ten dzień. Po 19 latach z Blizzarda odchodzi Jeff Kaplan. Co to oznacza dla Overwatch? Ogromną stratę, szczególnie wizerunkową. Zaledwie kilka minut po tej informacji bardzo gorączkowo dyskutuje się na temat Blizzarda i oczywiście Activision.

Wiadomo bowiem, że to między innymi Kaplan stał zawsze za graczami, powstrzymując agresywną monetyzację Overwatcha. Na ile to były domysły graczy, na ile demonizowanie w pewien sposób Activsion, tego dowiemy się w kolejnych miesiącach.

Jeff Kaplan odchodzi z Blizzarda

Na oficjalnym blogu Overwatch pojawiła się jedna z chyba najsmutniejszych informacji ostatnich miesięcy odnośnie Blizzarda i oczywiście samego OW. Po wielu latach ze studia odchodzi Jeff Kaplan, zdecydowanie jedna z najważniejszych postaci dla graczy Overwatch.

Jego wiadomość pożegnalna jest krótka, Blizzard najpierw uspokaja, że tworzenie Overwatch 2 przebiega zgodnie z planem, przedstawiono nową osobę, która ma być odpowiedzialna za przewodzenie zespołem Overwatch, ale pojawiło się mnóstwo pytań. Co takiego stało się, że  Jeff Kaplan opuszcza Blizzarda przed wydaniem drugiej części? Poniżej wiadomość od osoby, która będzie teraz przewodzić “Team OW”.

Teraz tylko brakuje, żeby Jeff przeszedł do Epic, wtedy nasz żart sprzed roku byłby proroczy. Póki co nie wiadomo, co dalej z Jeffem. Nie podzielił się on żadnymi planami.