w

Jeżeli macie telefon na kartę, to nie zagracie w Overwatch 2? Z dostępnych informacji na to wychodzi

Wokół Overwatch 2 jest wiele dziwnych informacji, które podawane są w bardzo specyficzny sposób.


Blizzard ostatnio budzi bardzo skrajne emocje i zdecydowanie łatwiej jest go krytykować, niżeli chwalić. Sprawą, która jest ostatnio bardzo głośna, jest zablokowanie różnych rzeczy dla nowych graczy Overwatch 2.

O co z tym chodzi? Wiele elementów po wejściu pierwszy raz do gry będzie niedostępnych, w tym nie tylko postacie, ale także i funkcje pokroju czatu. Czy jest to nowość? Nie, taki mechanizm występuje w wielu grach i jest raczej chwalony. Dzięki temu można zacząć swoją przygodę z postaciami, które są stosunkowo proste.

W przeszłości pojawiały się głosy, które mówiły, przez mnogość postaci ludzie nie za bardzo wiedzą, co mainować na samym początku. Efekt tego był taki, że nowe osoby brały trudne postacie, które wymagają ogólnej wiedzy o Overwatchu, dostępnych mechanikach etc. Aby odblokować wszystko, trzeba będzie rozegrać określoną ilość gier.

Telefon na kartę, a Overwatch 2

To, co jednak bardzo mocno zastanawia, to wymóg podania numeru telefonu. Ze wszystkich dostępnych informacji wynika tyle, że Blizzard na ten moment nie dopuści numerów na kartę.

Pamiętajcie, że numer kierunkowy kraju jest ograniczony do państwa wyszczególnionego na waszym koncie Blizzard i niektóre numery, w tym pre-paid i te z usług VOIP, nie mogą zostać użyte w alertach komórkowych.

Jeżeli faktycznie to oznacza, że będzie można podać tylko numer pochodzący z abonamentu, to jest to mocny cios w stronę graczy, między innymi w Polsce. Jest masa osób posiadających numer na kartę, bo po prostu od lat to się opłaca. Abonamenty mają zazwyczaj osoby z większą ilością numerów, telefonów i ludzie starsi, którzy są przyzwyczajeni do automatycznej płatności co miesiąc za konkretne usługi.

Nie należy tego traktować jako informację potwierdzoną, bo jeszcze coś może się tutaj zmienić. Fakt faktem, że w sieci wszyscy piszą wprost, że z tego, co się orientują, numery na kartę nie przejdą.


Samo podanie numeru telefonu nie jest niczym wyjątkowym. To istnieje w innych produkcjach sieciowych. Tutaj, co ciekawe, numer będzie przypisany na stałe do konta. Oznacza to, że podany raz nie będzie mógł już potem wykorzystany przy innym koncie. To ma zapewnić ochronę przed smurfami. Zazwyczaj jest tak, że numer da się przypisać do jednego konta, ale potem przenieść również na inne.

DołączObserwuj
Więcej z Overwatch