w

Kiedy Zimowa Kraina Czarów 2021 zawita do Overwatcha? Dzieje się dużo i mało jednocześnie

Overwatch, gra, w której ostatnio dzieje się tak wiele i tak mało i to w tym samym momencie.


Wszyscy spodziewali się, że Zimowa Kraina Czarów wystartuje już dzisiaj. Blizzard jednak poinformował, że musi przesunąć swoje plany o kilka dni. Te kilka dni oznaczało zaledwie 48 godzin.

Dzisiaj w oficjalnych mediach społecznościowych pojawiło się potwierdzenie, że wydarzenie rozpocznie się w czwartek. Blizzard nigdy nie podaje godziny, ale zazwyczaj, o ile nie zawsze jest to 20:00 czasu polskiego.

Zapowiedź eventu i nie tylko

Na zapowiedzi widoczna jest Orisa oraz D.Va. Potencjalnie te postacie otrzymają skiny.

Zenofy, osoba pracująca przy zespołach OWL, tworząca zaawansowane grafiki i koncepty przypomniała także o bardzo ciekawej rzeczy:

Czyżby strzał w dziesiątkę? O tym dowiemy się w czwartek wieczorem. Przy okazji – możecie już pobierać nadchodzący patch.

Co jeszcze się działo?

Pomijając strajki, o których media (również polskie) boją się pisać, by przypadkiem nie stracić kontaktu z Blizzardem (trochę obciach), studio zapowiedziało także fabułę Żniwiarza:

Jest też zapowiedź “The Art of Overwatch Volume 2”, w ramach którego gracze będą mogli zanurzyć się w artystycznej części gry. Zwiastun też jest nie byle jaki, bo pokazuje koncepty Brigitte.

W teorii można by było uznać, że faktycznie coś tam się dzieje, ale w Overwatchu jesteśmy na etapie, gdy społeczność chce już zwyczajnie mięsa, konkretnych informacji i konkretnych przekazów. Oczywiście rzucenie światła na fabułę Żniwiarza jest ekscytujące, co widać po komentarzach społeczności na Reddicie, ale i tak wszyscy czekają już na OW2.