w

Książka z Overwatch w polskiej wersji językowej pojawi się 29 lipca “Bohaterka Numbani”

Blizzard oficjalnie potwierdził datę wydania powieści z Overwatch w polskiej wersji.


Wiele osób na pewno ucieszy się faktem, że do polskich sklepów zmierza książka ze świata Overwatch. Choć na rynku “Bohaterkę Numbani” możemy kupić od jakiegoś czasu, to dopiero teraz została w pełni przetłumaczona i jest gotowa na wydanie w Polsce.

Nie ma jeszcze listy sklepów, w których książka ma być dostępna, natomiast jak czytamy w oficjalnym komunikacie:

“Pierwsza oficjalna powieść Overwatch, autorstwa docenionej przez krytyków pisarki, Nicky Drayden, trafi do polskich sklepów 29 lipca! „Bohaterka Numbani” opowiada pełną historię Efi i Orisy, opisuje machinacje Szponu w Numbani i pozwala wysnuć kilka wniosków na temat przyszłości.”

Książka Overwatch po polsku

Książka nie przedstawia głównych wydarzeń z Overwatch, ale jest naprawdę interesująca. Cały świat OW rzeczywiście tam jest i choć początek powieści może się wydawać nudnawy, to akcja cały czas się rozpędza. Oficjalny opis:

W nieodległej przyszłości, w rozwiniętym technologicznie afrykańskim mieście Numbani, ludzie żyją w harmonii z humanoidalnymi robotami znanymi jako omniki. Ale kiedy pewien terrorysta próbuje zburzyć tę harmonię, Eli Oladele musi stawić mu czoła!

Efi od najmłodszych lat konstruowała roboty – maszyny, które służą jej społeczności i poprawiają jakość życia ludzi. Jednak po zobaczeniu na własne oczu katastrofalnych skutków ataku Pięści Zagłady na miejskie roboty bezpieczeństwa OR15, Efi zdała sobie sprawę, że musi zbudować coś lepszego: prawdziwego strażnika Numbani.

Podczas gdy Pięść Zagłady sieje niezgodę między ludźmi i omnikami, Efi konstruuje posiadającego inteligencję i zdolność współczucia robota, Orisę. Imię to jest hołdem oddanym potężnym duchom, które prowadzą lud Efi. Robota czeka mnóstwo nauki, zanim będzie gotowy pokonać Pięść Zagłady. Efi również ma przed sobą długą drogę, zarówno jako konstruktorka, jak i bohaterka. Tymczasem Pięść Zagłady zbiera swoje siły, a bezsilne wojsko nie jest w stanie mu w tym przeszkodzić. Czy Efi zdąży przekształcić Orisę w bohaterkę Numbani, zanim będzie za późno?

Bohaterami tej pełnej akcji powieści są ulubieńcy fanów – Efi, Orisa, Pięść Zagłady i Lúcio – a opowiada ona zupełnie nową historię zrodzoną w umysłach twórców gry Overwatch oraz docenionej przez krytyków pisarki, Nicky Drayden!

Polska cena nie została jeszcze podana, natomiast zapewne książka pojawi się tak samo w wersji cyfrowej, która będzie tańsza, jak i droższej, fizycznej.