w

Ludzie w szoku, że Overwatch 2 zastąpi Overwatch 1, choć wiadomo o tym od 3 lat

Blizzard niewiele rzeczy komunikuje wprost i dosłownie, ale o tym, że Overwatch 2 zastąpi Overwatch 1 było wiadomo tak naprawdę od 3 lat. A teraz przy okazji redditowego AMA nastąpiło coś w rodzaju przebudzenia.


Od dobrych trzech lat, czyli od 2019 roku było wiadomo, że Overwatch 2 “wchłonie” Overwatch 1. Blizzard standardowo chyba nie powiedział tego wprost, ale ze wszystkich komunikatów można się było w łatwy sposób domyślić, że finalnie będzie to jeden produkt.

Nie będzie osobnych serwerów, nie będzie osobnej ikonki w Battle.net – całość ma być połączona i działać wspólnie, a nie obok, czy tylko w ramach multiplayera. Dlaczego więc dotarło to do ludzi dopiero teraz i to nie za sprawą jakiegoś oficjalnego komunikatu, a prostej informacji, jaka pojawiła się w ramach redditowego AMA?

Magiczne przebudzenie

Media na całym świecie hucznie ogłosiły koniec Overwatch 1 i całkowite zastąpienie go Overwatch 2. Wiele naprawdę popularnych serwisów uznało to za jakąś nowość, za coś, co faktycznie zmienia postać rzeczy.

Jest to o tyle zaskakujące, że rdzenna społeczność Overwatcha jest tego świadoma od dłuższego czasu. Trudno powiedzieć, dlaczego teraz pojawiają się informacje o tym, że “w jedynkę nie będzie można zagrać”. No nie będzie, bo przecież gracze za darmo przesiądą się na dwójkę.

Overwatch 2 wychodzi, na Battle.net pojawia się ikonka “dwójki” i jedyna zostaje pochłonięta do nowej gry. Przeniesione zostają te najważniejsze zdaniem społeczności rzeczy pokroju przedmiotów kosmetycznych, ale gracze OW1 korzystają już z nowych wyglądów postaci, nowych map, nowych trybów.

Społeczność zgromadzona wokół Overwatcha nawet nie zdziwiła się odpowiedzią Blizzarda. Nikt nawet nie zwrócił na to szczególnej uwagi. A jednak, była to informacja dnia.

Można się domyślać, że chodzi tutaj o budowanie narracji pt. “zapłaciłem za jedynką, która teraz zostaje usunięta”. Ale nie można w tym przypadku traktować Overwatch tak, jak chociażby kolejnego Battlefielda. Tutaj progres, czy rangi zdobyte w grze zostaną przeniesione. Blizzard nie odcina się od OW1 i nie mówi, że wszystko trzeba zaczynać od początku.