w

Masa osób domaga się wprowadzenia do Overwatch czarnoskórej kobiety, choć nigdy nie grali w OW

W internecie istnieje nawet specjalny ruch, dedykowany wprowadzeniu czarnoskórej, żeńskiej postaci do Overwatch.


Na Reddicie, ale też i na Twitterze pojawia się coraz więcej próśb, a wręcz żądań o to, by do Overwatch wprowadzić nową postać, jeszcze przed Overwatch 2.

Wszystko dlatego, że czarnoskórym kobietom ma brakować swojej reprezentacji w świecie gry. Jakkolwiek to nie brzmi, to faktycznie tak jest.

Co ciekawe, większość z tych profili nie ma kompletnie nic wspólnego z Overwatch. Natomiast argumentują, że jest to ważna sprawa ze względu na ogólny odbiór gier i Blizzarda.

Kolejna żeńska postać w Overwatch

Wiadomo, że w drugiej części gry pojawi się Sojourn. Jak widać jednak po Twitterze, to kompletnie nie wystarcza. Po części dlatego, że te konta nie mają pojęcia o Sojourn i tym, że w przyszłości ma się pojawić.

Wyszukując konkretną frazę można zauważyć, że ten temat pojawia się co kilkadziesiąt godzin.

Są też inne propozycje, jak chociażby wprowadzenie specjalnej koszulki dla Baptiste.

I o ile większość graczy jest przeciwko, to jednak drugie tyle jest za tym. Co najdziwniejsze, wiele osób domaga się wprowadzenia już i teraz Sojourn, która została potwierdzona jako postać, ale w Overwatch 2. Trudno jednak powiedzieć, kiedy Blizzard zdecyduje się wydać OW2 i zapewne dlatego wszystkie te osoby tak mocno zaczęły prosić o zajęcie się sprawą.