w ,

Najpopularniejsza streamerka Twitch uważa, że Valorant od Riot Games dobije Overwatch

Popularni streamerzy uważają, że Valorant, najnowszy FPS od Riot Games kompletnie przyćmi Overwatch i sprawi wręcz, że gra do końca umrze.


Overwatch na Twitch znajduje się obecnie na 13 pozycji pod względem popularności w ostatnim tygodniu. Gra bije się o TOP 10 z Minecraftem, WoWem, czy PUBG.

Nic dziwnego, że produkcja w wielu kręgach uznawana jest za raczej martwą, a przynajmniej taką, która nie walczy już o topowe pozycje na rynku. O tej sytuacji wypowiedziała się najpopularniejsza obecnie żeńska streamerka na Twitch. Do jej rozmowy dołączył też między innymi Myth, znany profesjonalny gracz i streamer Fortnite.

Valorant dobije Overwatch?

Podczas podcastu OfflinetTV – grupy założonej między innymi przez Pokimane, czy Scarrę pojawił się temat właśnie Overwatch. Wszyscy zgodnie uznali, że Overwatch nie jest już tak popularny i może mieć ogromny problem w momencie, kiedy wyjdzie Valorant.

Pokimane podczas rozmowy stwierdziła, że Valorant może być “zabójcą Overwatch”. Scarra dodał tylko:

“Uważasz, że w ogóle musi wyjść jakaś gra, żeby to się stało?”

Myth, profesjonalny gracz TSM zaproszony do rozmowy również przyznał, że Overwatch jest obecnie w dużym dołku.

Do tej pory sam Riot porównuje Valorant głównie do CS:GO, a nie do Overwatch. Jak widać, po wszystkich zapowiedziach, prezentacjach i pokazaniu gry dalej panuje przekonanie, że produkcji Riotu bliżej jednak do Overwatch.

Żyjemy w czasach, gdy to właśnie influencerzy często decydują o popularności konkretnych gier. Wystarczy spojrzeć tylko na Call of Duty Warzone, które obecnie walczy z LoLem o pierwsze miejsce na Twitch. Gra jest niesamowicie popularna już przez sam fakt, że grają w nią najwięksi streamerzy.