w

Overwatch 2 będzie miało gorszą grafikę od “jedynki” przez wersję mobilną? Ile w tym prawdy?

Od wczoraj w sieci mówi się o tym, że Overwatch 2 będzie miało gorszą grafikę od swojej pierwszej odsłony.


Overwatch w tym momencie nie ma łatwego okresu. W ostatnich dniach nawet LEGO zakomunikowało, że na ten moment wstrzymuje swoje zestawy z Overwatch 2 i będzie myśleć nad sensem dalszej współpracy.

W międzyczasie teoretycznie wyszedł nowy komiks, który nie zainteresował zbyt wiele osób. Widać, że wszyscy czekają już na OW2, a większość informacji wokół produkcji Blizzarda stawia ją niestety w negatywnym świetle.

Overwatch 2 i grafika

W mediach od wczoraj pojawia się informacja o tym, że Overwatch 2 będzie miał gorszą grafikę od jedynki ze względu na chęć wydania drugiej części także na urządzenia mobilne.

Skąd taka informacja? Można by było pomyśleć, że z jakiegoś przecieku, ale nie. Jeden z graczy opublikował na Twitterze porównanie grafiki z Overwatch i tej, która była widoczna na streamach z Overwatch 2.

Na porównaniach można zauważyć, że w Overwatch 2 modele broni są mniej szczegółowe.

Trudno powiedzieć, dlaczego tak jest i czy rzeczywiście ma to coś wspólnego z wersją mobilną, póki co trudno cokolwiek sensownego o tym powiedzieć. Z jednej strony wygląda to naprawdę niepokojąco, bo modele faktycznie są uproszczone, przynajmniej te, które zawarto w porównaniu.

Z drugiej strony być może jest to podyktowane ogólną chęcią odchudzenia gry, jej lepszej optymalizacji albo jest to zwyczajnie wczesna wersja, w której użyto innych modeli.