w

Overwatch 2 będzie za darmo, ale z płatnymi misjami? Przeciek od byłego pracownika Blizzarda

Jakiś czas temu Youtuberzy bardzo mocno zaczęli wypowiadać się o Blizzardzie i podejściu do Overwatch 2.


Jeden z byłych pracowników Blizzarda miał się odzywać do Youtuberów po tym, jak ci nagrywali filmy o kompletnej klapie, jaką jest marketing Blizzarda w temacie Overwatch 2. Informacje te nie są potwierdzone i nie należy ich tak traktować.

Ostatnio deweloperzy zrobili się nieco bardziej aktywni, jeżeli chodzi o komunikację z graczami, natomiast nadal nie ma żadnych oficjalnych informacji o drugiej części gry.

Overwatch 2 jednak za darmo?

Z wpisu deweloperów na oficjalnym blogu dowiadujemy się, że mapy singleplayer w Overwatch 2 mają być bardziej kompleksowe, niż te, które mamy w pierwszej części. To zdecydowanie nie jest informacja, która kogokolwiek mogłaby zaskoczyć.

O wiele ciekawsze są te niepotwierdzone wiadomości, które mają pochodzić od byłego pracownika studia. Ten ponoć ujawnił, że w momencie jego odejścia studio zastanawiało się nad kilkoma możliwymi modelami biznesowymi Overwatch 2:

  • Darmowa gra z mikrotransakcjami
  • Darmowa gra z karnetem bojowym
  • Płatna produkcja, która będzie działać dokładnie tak samo, jak podstawowe Overwatch
  • Darmowa gra z płatnymi misjami

Najciekawiej brzmi połączenie tego wszystkiego. Według niepotwierdzonych informacji, w głowach deweloperów miał zrodzić się pomysł darmowego Overwatch 2 z płatnymi seriami misji. Każda seria miałaby posiadać swój własny karnet bojowy z przedmiotami kosmetycznymi pokroju skinów, kwestii, póz etc.

Jakie są szanse na to, że to własnie ten scenariusz zostanie wybrany? Kompletnie nie wiadomo. Nie da się w żaden sposób potwierdzić wiarygodności tej informacji, choć ma ona wiele sensu.

Overwatch 2 miałoby być aktualizowane o kolejne misje co kilka miesięcy. Czyli finalnie wyglądałoby to następująco:

  • Overwatch 2 jako aktualizacja HUD etc. jest darmowa
  • Dostęp do serii misji jest płatny
  • W ramach serii misji otrzymujemy karnet bojowy, dający dostęp do ekskluzywnych przedmiotów kosmetycznych

Każda “seria” byłaby tak naprawdę zbiorem misji z konkretnego okresu historii świata Overwatch. Trochę to przypomina model biznesowy oparty o nowe sezony w Fortnite, Valorancie, czy o eventy w League of Legends.

Nadal zupełnie nie wiadomo, kiedy spodziewać się jakichś oficjalnych informacji w temacie OW2. Wszystko póki co bazuje na przeciekach i domysłach. Najbliższym terminem jest Gamescom 2020, na którym ma się pojawić Blizzard. Impreza zaplanowana jest na 27 sierpnia 2020.