w

Overwatch 2 rzeczywiście wiosną? Blizzard potwierdził zmianę terminu startu OWL

Od wielu miesięcy mówiło się, że Blizzard będzie chciał pokazać Overwatch 2 na BlizzConie. Ten jednak zmienił się w BlizzOnline.


Wczoraj Blizzard ujawnił swoje zmienione plany względem startu nowego sezonu Overwatch League. Normalnie mało kogo by to w ogóle zainteresowało, natomiast jedna wiadomość na nowo zelektryzowała społeczność.

Chodzi tutaj o zmianę terminu startu OWL, która może mieć ścisły związek z premierą Overwatch 2. Warto wspomnieć, że nic nie jest oficjalnie potwierdzone i nie należy tego tak traktować. Może to być natomiast pewna poszlaka.

Overwatch 2, a Overwatch League

Wczoraj Blizzard opublikował nowy materiał odnośnie swoich planów względem najważniejszej ligi Overwatch. Gracze dowiedzieli się, że nowy sezon ruszy dopiero na wiosnę. Oznacza to zmianę standardowego harmonogramu.

“Nasz sezon 2021 rozpocznie się wiosną. To daje nam trochę więcej czasu na planowanie w porównaniu z tym, że zwykle zaczynaliśmy w lutym”

Społeczność spekuluje, że może mieć to związek z Overwatch 2. Wiele mówi się o tym, że podczas BlizzOnline może zostać ogłoszona beta drugiej części gry. Nie jest to potwierdzone, natomiast jak najbardziej możliwe.

Impreza odbędzie się w dniach pt., 19 lut 2021 – sob., 20 lut 2021. Jeżeli Blizzard faktycznie chce tam pokazać OW2 i ogłosić betę, to przesunięcie sezonu OWL wydaje się logicznym ruchem. Trudno powiedzieć, jakie plany mają deweloperzy i jak pogodzą ligę z drugą częścią gry. Zespoły muszą mieć bowiem czas na przygotowanie się, zrozumienie nowych mechanik i balansu.