w

Overwatch oficjalnie otrzymuje przepustkę priorytetową. Co to znaczy i jak działa?

Dzisiaj poznaliśmy szczegóły nowej funkcji, konkretnie przepustki dającej priorytetowe dołączenie do kolejki.


Blizzard doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że musi zmniejszać w pewien sposób czas dołączania do meczów. Pierwszym rozwiązaniem jest coś, co dopiero znajdzie się w grze. Już niedługo na PST (Publiczny Serwer Testowy) będzie testowana przepustka.

Nie chodzi tutaj jednak o żaden Battle Pass, a przynajmniej nie w tym momencie. To przepustka, która pozwoli na znacznie szybsze wyszukiwanie gier.

Przepustka priorytetowa w Overwatch

Przepustkę tę będzie można maksymalnie “stackować” do 40 użyć. Jak ją zdobyć? Z nowych wiadomości od twórców dowiadujemy się, że w tym celu będzie trzeba dołączać do “flex” kolejki, czyli takiej, która przydzieli nam najbardziej potrzebną obecnie rolę.

Drugą nowością są dodatki do systemu powtórek. To jednak będzie przeznaczone głównie dla drużyn i twórców treści. Zwykli gracze raczej niewiele z tego skorzystają.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie nowe funkcje trafią na serwery testowe. Bardzo jednak możliwe, że jest to kwestia kilku dni, a nie kilku tygodni. Póki co wszystko to brzmi dość… Dziwnie. Wydaje się, że jest zdecydowanie za wcześnie, by oceniać ten pomysł. Najpierw trzeba go przetestować.