Południowa Korea zdecydowała się nie pokazywać Pride Day podczas Overwatch League!

Overwatch

Reklama

Blizzard w swojej arenie podczas Overwatch League zdecydował się zorganizować Pride Day.

Reklama


W ramach tego dnia, widownia zgromadzona w Blizzard Arena pojawiła się w tęczowych strojach z różnymi transparentami. Jak chociażby: “Gays into the iris,” “Bi Pride,” “Play of the Gay” czy “Hi gay, I’m Dad.”

Jak donosi Kotaku, widzowie z Korei nie mieli okazji oglądać ani tych znaków, ani w zasadzie niczego co było związane z Pride Day.

Ocenzurowana transmisja z Overwatch League

Transmisja w Korei Południowej miała wyglądać zupełnie inaczej, od tej amerykańskiej. Operatorzy kamer unikali pokazywania kolorowej społeczności oraz transparentów. Mecze odbyły się zupełnie tak, jak w każdy inny dzień.

Reklama

Video

 

Wewnętrzne źródła Kotaku podają, że każdy kraj może transmitować rozgrywki w taki sposób, w jaki chce i nikt przy tym nie złamał żadnego regulaminu. Najprawdopodobniej Koreańczycy zdecydowali się na taki krok ze względu na „pewne kwestie kulturowe” – słyszymy.

Ankieta zorganizowana przez Gallup w 2017 roku pokazała, że blisko 60% Koreańczyków jest przeciwko związkom osób jednej płci. Widocznie uznano, że streamowanie Pride Day może skończyć się dość słabo dla azjatyckiej społeczności.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej