w

Postać z Overwatch, która zostanie przerobiona “od podstaw”, bo nie pasuje do Overwatch 2

Zmiana charakterystyki ról i oczywiście kompozycji z 6vs6 na 5vs5 sprawia, że niektóre postacie z Overwatch po prostu nie pasują do Overwatch 2.


To jedna z tych wiadomości, które nie wybrzmiały wystarczająco głośno podczas ostatniego streama Blizzarda. Wiele osób skupiło się na braku prezentacji nadchodzących postaci, natomiast mało kto wyłapał, że po części starzy bohaterowie staną się tymi nowymi. Jak?

Część postaci musi zostać całkowicie przerobionych, by pasować do Overwatch 2. Oznacza to tyle, że przykładowo Bastion zostanie zreworkowany od podstaw.

Blizzard potwierdza duży rework Bastiona

W historii gier sieciowych nie było zbyt wielu sytuacji, w których deweloperzy decydowali się na kompletne usunięcie bohatera i zaprojektowanie go od nowa. Choć League of Legends ma grubo ponad 100 postaci, to w historii gry był tylko jeden taki przypadek.

Czy w Overwatch będzie podobnie? Póki co trudno powiedzieć. Na pewno jednak deklaracja Blizzarda brzmi bardzo ciekawie:

(…) Inni bohaterowie, tacy jak Bastion, są sprawdzani i przerabiani od podstaw, co doprowadzi do poważnych zmian w sposobie gry bohaterem (…)

Część osób zauważyła, że podczas ostatniej prezentacji nie pokazano właśnie Bastiona, ale też chociażby Orisy. Wszystko dlatego, że ci bohaterowie muszą przejść spore zmiany, by pasować do ogólnej myśli stojącej za drugą częścią gry. Obecnie można tylko spekulować nad wielkością reworku, natomiast istnieje szansa, że po Bastionie zostanie jedynie wygląd i jego historia.

Bastion ogólnie przechodził wiele zmian. Wszyscy kojarzą, że swego czasu miał tarczę. Kiedyś jednak dysponował nawet sterowanym robotem, a oprócz tego wystrzeliwał salwy pocisków. Na pewno będzie ciekawie zobaczyć kolejne wcielenie tego bohatera.

Blizzard zapowiadał, że będzie dzielił się większą ilością informacji jeszcze w tym roku, natomiast kompletnie nie wiadomo, kiedy, jak i czym będą się dzielić deweloperzy. Trudno więc oszacować, kiedy można się spodziewać prezentacji nowych umiejętności Bastiona i reszty obecnych tanków.