w

Profesjonalny gracz Overwatch wylądował w więzieniu za molestowanie nieletniej

Jeden z profesjonalnych zawodników został oskarżony i skazany na więzienie za molestowanie nieletniej.


To kolejna taka sytuacja w Overwatch, gdzie ktoś wykorzystując swoją pozycję profesjonalnego i w miarę rozpoznawalnego gracza decyduje się na nadużycia względem płci przeciwnej.

Podczas #metoo dowiedzieliśmy się w sumie o kilku przypadkach, w których to różni trenerzy, gracze, czy menadżerowie różnych organizacji byli oskarżani o molestowanie. Overwatch z jakiegoś powodu zdecydowanie wybijał się na tle pozostałych gier pod względem ilości takich przypadków.

Kara roku więzienia

“gatamchun” powołując się na chińskie źródła poinformowała, że jeden z profesjonalnych graczy został skazany na rok więzienia za molestowanie nieletniej dziewczyny.

To pierwszy przypadek, gdy opinia publiczna dowiaduje się o wyroku. Trwa bowiem wiele różnych spraw o podobnym charakterze, co do których nie ma żadnych informacji. Oskarżeni po prostu zniknęli ze sceny i nikt o nich nie słyszy.

Dlaczego w Overwatch jest tyle przypadków molestowania? Tego zupełnie nie wiadomo. Szaleństwem byłoby obwiniać tutaj OW i raczej nikt nie uważa, że to właśnie produkcja Blizzarda jest źródłem problemu. Raczej to po prostu przypadek, smutny, ale przypadek.