w ,

Profesjonalny gracz Overwatch zawieszony przez napastowanie kobiet. Kolejny taki przypadek

Overwatch ponownie ma problem z napastowaniem seksualnym w profesjonalnym świecie.


Gracz profesjonalnej drużyny OWL został zawieszony w związku z oskarżeniami o napastowanie kobiet. 27 marca streamerka “KhaleesiBB” opisała dokładnie, w jaki sposób zachowywał się Walid “Mouffin” Bassal, gracz Boston Uprising.

Zawodnik miał wielokrotnie wypisywać do różnych kobiet z prośbą o nagie zdjęcia, wysyłając przy okazji im swoje.

Zawieszenie w Overwatch

Jak czytamy w oświadczeniu streamerki, podczas kilku wydarzeń pokroju TwitchConu Mouffin wielokrotnie się upijał, miał napastować streamerki chwytając je za ręce tak mocno, że te potem miały siniaki. Wszystkie kobiety się go bały tak bardzo, że żadna nie chodziła sama.

Boston Uprising wystosowało od razu komunikat informujący o przeniesieniu gracza na ławkę do czasu wyjaśnienia sytuacji. Komunikat dobrze znany fanom drużyny, bo to nie pierwsza taka dziwna sytuacja w ich drużynie.

Overwatch z jakiegoś powodu ma wiele takich afer. Znany w społeczności Monte Cristo nie odpuścił takiej okazji i dość dosadnie skomentował całą sytuację dodając, że w Overwatch dzieje się to zdecydowanie częściej, niż w innych grach.

Rod Breslau w komentarzu stwierdził, że nie ma w tym nic dziwnego. Głównie dlatego, że sporą częścią społeczności Overwatch są właśnie kobiety, co wpływa na częstotliwość tego typu zdarzeń.