w

Rankedy w Overwatch można grać bez blokady ról. Nowy sezon z nowym, złotym sprejem

W Overwatch rozpoczął się już 23 sezon.


Blizzard już jakiś czas temu stwierdził, że da graczom wybór. Teraz można grać rankedy z blokadą 2-2-2, albo zupełnie bez niej. Pojawia się pytanie, dlaczego finalnie wrócono do gier bez blokady?

„Popularność Klasycznej szybkiej gry skłoniła nas do zastanowienia się, czy gracze nie chcieliby alternatywy w postaci Otwartej Rywalizacji”.

Widać, że deweloperzy testują różne rozwiązania, jedne są doskonałe, inne niekoniecznie.

Nowy sezon rankingowy w Overwatch

Nowe sezony w Overwatch nie różniły się zbytnio od siebie. 10, czy 20, gracze nie widzieli większej różnicy. 23 sezon to już jednak jakaś dodatkowa zmiana.

Gracze mogą wybierać, czy wolą rywalizację otwartą, czy taką z dobieraniem ról. Wydaje się to być dobrym rozwiązaniem, choć budzi pewne wątpliwości, co do długości kolejek. To ponownie rozdzielenie społeczności na dodatkowe grupy. Już wcześniej niektórzy czekali na kilkadziesiąt minut na mecz.

„Formuła Otwartej Rywalizacji przyciąga więcej grających postaciami natarcia niż tankami i wsparciem, co odciąża kolejkę Dobierania ról i pomaga zbalansować role w tym trybie”, mówi Heiberg.

Jak czytamy, otwarta rywalizacja według twórców może pozytywnie wpłynąć na kolejki. Czy faktycznie tak będzie? O tym przekonamy się w ciągu najbliższych dni.

W tym sezonie do zdobycia jest złoty sprej z ręką Moiry.