w

W Overwatch zaprezentowano system powtórek, który powstawał kilka lat!

Do Overwatch wprowadzono system powtórek. Twórcy gry przyznają, że pracowali nad nim kilka miesięcy.


Na publiczny serwer testowy weszła aktualizacja, dodająca naprawdę mocno wyczekiwaną funkcję. Są to powtórki, czyli zapisane mecze, które można później odtwarzać.

Obejrzycie zakończone mecze Overwatch z całkowicie nowej perspektywy dzięki funkcji Powtórki, która jest już dostępna na Publicznym Serwerze Testowym Overwatch (PST)! Dzięki powtórkom możecie oglądać mecze z dowolnego punktu obserwacyjnego. Niezależnie od tego, czy chcecie przyjrzeć się akcji z pierwszej osoby, trzeciej, a może z widoku ptaka – z tym narzędziem jest to możliwe.

Dostęp do powtórek

Dostępne powtórki obejrzycie w zakładce Powtórki w profilu. Znajdziecie tam do 10 ostatnich meczów rozegranych we wszystkich trybach (poza Samouczkiem i Obszarem treningowym). Powtórki będą dostępne do czasu publikacji kolejnej aktualizacji. Podobnie jak w przypadku najciekawszych momentów, zapisane powtórki będą resetowane wraz z nową aktualizacją.

Obserwujcie jak zawodowcy

Oto kilka wskazówek, dzięki którym wyciągniecie z oglądania powtórek jeszcze więcej:

  • Jeżeli chcecie nauczyć się czegoś na podstawie sposobu w jaki dany gracz wykorzystuje bohatera, pamiętajcie, aby oglądać i tego gracza, i wroga, którego w danej chwili atakuje. Pomoże wam to w zauważeniu i zrozumieniu różnic w stylach gry.
  • Korzystanie z nakładki mapy (Ctrl+I) podczas oglądania pozwoli wam zrozumieć dokładny przebieg walk drużynowych. Ikony poszczególnych postaci pokazują szczegółowe informacje o ich stanie, dzięki czemu będziecie wiedzieć, co dzieje się z danym graczem.
  • Najlepszy widok w nakładce mapy zapewnia kamera ustawiona jak najwyżej i skierowana prostopadle do ziemi. Pozwala to odtworzyć widok mapy podczas korzystania z narzędzia.

  • Ustawienie statycznych kamer w określonych miejscach pozwoli wam oglądać starcia z wielu perspektyw i lepiej zrozumieć rotacje drużyn. Pamiętajcie, aby dodać lokalizacje kamer do zakładek w każdym nowym meczu.
  • Jeśli tworzycie własną relację lub powtórkę meczu, nie nadużywajcie spowolnienia. Dla maksymalnego efektu odtwarzajcie w zwolnionym tempie tylko najważniejsze zagrania lub starcia.
DołączObserwuj
Więcej z Overwatch