w

Wszyscy zapowiadają, że 2022 będzie dla Overwatcha genialny. Tyle, że ludzie mają dość zapowiedzi

Od dwóch dni wielu influencerów związanych w większy i mniejszy sposób z Overwatchem publikuje bardzo podobne komunikaty.


Blizzard zebrał influencerów z różnych krajów zapraszając ich na wewnętrzne spotkania. To na nich poruszane są różne tematy, dotyczące głównie przyszłości gry. Wszyscy zainteresowani musieli podpisać NDA, czyli umowę o zachowaniu poufności.

Co to zmienia? Tyle, że wcześniej to Blizzard komunikował o nadchodzących nowościach, a teraz robią to influencerzy. Ci są przekonani, że Overwatch w 2022 roku powróci na szczyt, zostanie uratowany etc.

Ale ludzie nie chcą zapowiedzi, chcą zobaczyć efekty

Wszystkie te komunikaty są bardzo optymistyczne, wręcz aż za bardzo. Nie ma w nich żadnych konkretów, ale przewija się tam jedno przesłanie – Overwatch w 2022 zostanie uratowany, wróci na szczyt, wszyscy będą zadowoleni.

To wszystko super się czyta, napawa to ogromnym optymizmem, już teraz pojawiają się spekulacje, że może chodzi o betę Overwatch 2, że może Blizzard faktycznie zmienił podejście. Jest też druga strona medalu, mowa tutaj o influencerach i nie należy o tym zapominać.

Pierwszy z brzegu kanał “Your Overwatch” nagrywał kilkanaście filmów o tym, że dana funkcja uratuje Overwatcha. Mówił nawet, że ostatnie eksperymenty to plan Blizzarda na uratowanie OW. Ludzie punktują, że przecież ci influencerzy w przeszłości rozsiewali kompletnie przesadzone informacje, które nie miały odzwierciedlenia w rzeczywistości.

Kolejka ról faktycznie uratowała Overwatcha, tak samo, jak 11 sezon. Po nim te 3 lata temu wszyscy wrócili do gry. Tak było, nie zmyślam.

Oczywiście należy być czujnym, jeżeli chodzi o Overwatcha w 2022 roku, ale na spokojnie, bez jakiegoś szczególnego napalania się na konkretne daty (już mówi się o lutym, bo w końcu wtedy powinien pojawić się BlizzCon).

To, że przykładowo pojawi się beta OW2 wcale nie oznacza, że będzie to produkt dobry, kompletny. Normalnie ekscytacja graczy byłaby ogromna, ale minęło już kilka lat, była cała masa zapowiedzi, a finalnie i tak wiadomo tyle, że nie wiadomo nic.