w

“Drogie Niantic, wysłuchaj nas” – dlaczego gracze Pokemon GO apelują do twórców?

W sieci pojawił się interesujący wpis, w którym społeczność prosi twórców Pokemon GO o zmianę zachowania.


Pokemon GO to gra, która istnieje na rynku od kilku lat. Przez ten czas zebrała setki tysięcy fanów na całym świecie. Tytuł jest stale rozwijany i udoskonalany. Niestety część fanów uważa, że twórcy zapomnieli, że to społeczność jest najważniejsza, ponieważ to ona utrzymuje grę przy życiu.

Czy Niantic w pewnym momencie zrobiło się zbyt chciwe? Co na to gracze? Oto interesujący apel, który pojawił się w internecie.

Czy twórcy Pokemon GO nie szanują graczy?

Gracz o nicku ImNotGhost013 postanowił spisać wszystkie zażalenia społeczności Pokemon GO i stworzyć posta, który jest swojego rodzaju apelem do twórców gry. Poruszono w nim sporo spraw, które denerwowały fanów przez ostatnie miesiące.

Drogie Niantic, proszę, wysłuchaj nas.

Gram w Pokemon GO od 2016 roku. To jedyna gra, która utrzymała moje zainteresowanie przez tak długi czas. Naprawdę uważam, że tytuł jest świetny. To, czego nie rozumiem, to całkowity brak szacunku i uznania dla społeczności, która z taką radością wspiera was, czyli twórców od ponad 5 lat.

W kwietniu 2021 roku zdecydowaliście się na zmniejszenie zasięgu PokeStopów i Gymów o połowę (z 80 metrów do 40), mimo że część świata wciąż zmagała się z pandemią Covid. Na szczęście potem to cofnęliście (po odzewie fanów), ale sam fakt, że zrobiliście coś takiego, jest wręcz komiczny.

W marciu tego roku postanowiliście zmniejszyć skuteczność Incense’a, aby przyciągał tylko jednego Pokemona przez 5 minut, zamiast 5, tak jak to działało wcześniej, czyli jednego na minutę (zobacz: Zmiany Incense’a zniszczyły Community Day w Pokemon GO? Gracze są wściekli i proszą o zmiany).

W kwietniu tego roku zdecydowaliście się na skrócenie Dni Społeczności z 6 do 3 godzin. Ta zmiana w połączeniu z osłabieniem Incense’a sprawia, że dla wielu osób event ten jest bezużyteczny. Część graczy polegała na używaniu kadzideł ze względu na swoje lokalizacje (zobacz: Gracze Pokemon GO są niezadowoleni z zapowiedzianych zmian Dni Społeczności. Dlaczego?).

A teraz postanowiliście, że ogłosicie nam, że w cotygodniowych boxach za 1 PokeCoina nie będzie już Remote Raid Passów, a w dodatku pakiet Raid Passów podrożeje, ponieważ będzie kosztował 300 PokeCoinów zamiast poprzednich 250. 

Niestety według mnie ta kropla przelała czarę goryczy. Absolutnie uwielbiam koncept tej gry i to, jak bawiłem się przy niej z przyjaciółmi. Nigdy nie zapomnę Dni Społeczności i szansy na spotkanie nowych osób podczas GO Fest. Desperacko próbuje nadal kochać ten tytuł, ale dajecie mi do zrozumienia, że nie szanujecie ani graczy, ani ich czasu i pieniędzy. Mam tylko nadzieję, że zastanowicie się nad swoim zachowaniem i tym, jak traktujecie swoją społeczność oraz pewnego dnia powrócicie do tego, co było kiedyś. 

Przytoczony wyżej post stał się niesamowicie popularny. Pozytywnie oceniło go ponad 10 tysięcy osób. Skomentowano go prawie 1000 razy, a w komentarzach można przeczytać popierające go wypowiedzi.

Wielu graczy stwierdziło, że powyższe słowa naprawdę ich zasmuciły, ponieważ uświadomili sobie, że gra mocno się zmieniła i twórcy wcale nie rozwijają jej z myślą o zadowoleniu oddanych fanów.

Niantic ustosunkowało się do jednego z zarzutów przedstawionego wyżej użytkownika. Chodziło dokładnie o Remote Raid Passy, które zdecydowano się usunąć z pakietu za 1 PokeCoina. Zdaniem twórców dodatek ten był w grze tylko tymczasowo, ponieważ świat opanowany został pandemią, więc fani nie mogli spędzać tak wiele czasu na dworze.

Firma podkreśla, że Pokemon GO od zawsze było grą, która zachęcała ludzi do aktywności fizycznej i spacerów na świeżym powietrzu, dlatego niektóre bonusy wprowadzone na czas pandemii, były tylko tymczasowe.