w

Fani Pokemon GO śmieją się, że nowy bilet Go Battle Day to “kupowanie Stardustu”. O co chodzi?

Nowy bilet do Go Battle Day jest naprawdę słaby? Dlaczego społeczność się z niego śmieje?


Fani Pokemon Go nie są zadowoleni z nowego biletu Go Battle Day, ponieważ niektórzy uważają, że w zasadzie, to pozwala graczom “kupić Stardust za prawdziwe pieniądze”.

Społeczność Pokemon GO nie była łaskawa dla Niantic przez ostatnie tygodnie. Można wręcz powiedzieć, że 2023 rok to czas, w którym fani więcej narzekają na twórców, niż ich chwalą. Czarę goryczy przelała zmiana w Remote Raid Passach, więc od tamtego czasu gracze “czepiają się” prawie wszystkiego.

Teraz fani skierowali swoją frustrację na nowy bilet Go Battle Day, który według niektórych pozwala kupić Stardust za 1 dolara – przedmiot, który nie jest zwykle sprzedawany w sklepie.

Stardust kupowany za pieniądze?

Na Reddicie Pokemon GO pojawił się post wyśmiewający zawartość dostępną po zakupieniu nowego biletu w grze, którzy kosztuje 0,99$. Nie jest to dużo i nie chodzi tym razem o wygórowane ceny, ale to, że płaci się praktycznie za sam Stardust.

Nowy bilet dotyczy wydarzenia Go Battle Day: Stardust Timed Research, które nagradza graczy następującymi rzeczami:

  • 25 000 Stardust,
  • 3 x Rare Candy,
  • 1 x Star Piece.

Jak widać, pula nagród nie jest zbyt rozbudowana ani szczególnie ciekawa – mało kto kupuje bilet po to, by dostać Star Piece. Gracze uznali, że bilet praktycznie pozwala na zakupienie Stardustu, który nie jest czymś, co powinno być dostępne za pieniądze.

To znaczy…tak, ok, jasne, to opcjonalny zakup za 1$. Ale mimo wszystko. To jest Stardust. Jedyna rzecz w grze poza PokeBallami, którą można bezproblemowo zdobyć za darmo.

Trudno powiedzieć, czy bilety z podobną zawartością pojawią się w przyszłości, ponieważ ten konkretny Timed Research może być po prostu jednorazową ofertą. Mimo to widać, że fani uważają, że Niantic posuwa się trochę za daleko z niektórymi eventami.

DołączObserwuj
Więcej z Pokemon Go