w

Szczegóły Water Festival: Beach Week w Pokemon GO. Wszystko, co trzeba wiedzieć

Twórcy Pokemon GO poinformowali o nowym evencie, który przyniesie dużo ciekawych atrakcji.


Pierwszego czerwca rozpoczął się nowy, już 11 sezon w Pokemon GO. Otworzył on również okres wakacyjny, który będzie powiązany z wieloma wydarzeniami z wodą i plażą w roli głównej.

Jedno z nich, Water Festival: Beach Week, skupi się na wielu interesujących stworkach oraz da graczom nowy gatunek, który – jak łatwo się domyślić – jest związany z plażowym piaskiem.

Festiwal wody: tydzień na plaży

Wydarzenie rozpocznie się we wtorek 6 czerwca 2023 roku i potrwa do 20:00 w poniedziałek 12 czerwca 2023 roku.

Trenerzy, czeka na Was morze zabawy podczas wydarzenia Festiwal wody: tydzień na plaży! Festiwal wody powraca do gry wraz z debiutem Sandygasta!

Ten tydzień spędzicie z Pokémonami normalnie występującymi przy słonecznych wybrzeżach. Przygotowaliśmy dla Was także globalne wyzwanie, bilet na specjalny Timed Research i wiele innych atrakcji!

Z okazji wydarzenia przewidziane są następujące atrakcje:

 • Sandygast – Pokemon sterta piasku – oraz Palossand – Pokemon zamek z piasku – zadebiutują w Pokémon GO.
 • Następujące stworki będą pojawiać się na dziko: Tentacool, Shellder, Krabby, Alolan Exeggutor, Horsea, Staryu, Marill, Wingull, Wailmer, Spheal, Finneon, Dwebble, Frillish, Clauncher.
  • Każdy, kto ma szczęście, trafi na Mantine’a i Popplio.
 • Pojawią się tematyczne zadania Field Researchu, z których będzie można otrzymać: Laprasa w szalu, Frillisha, Binacle, Claunchera i Sandygast.
  • Z zadań będzie można także zdobyć Mega Energię dla Blastoise’a i Swamperta.
 • Rainy Lure Module aktywowane podczas eventu będzie trwało 4 razy dłużej.
 • W czasie wydarzenia pojawią się nowi przeciwnicy w rajdach:
  • rajdy 1-gwiazdkowe: Alolan Diglett, Hisuian Qwilfish, Carvanha, Feebas, Sandygast,
  • rajdy 3-gwiazdkowe: Blastoise, Gyarados, Lapras w szalu, Alomomola,
  • rajdy 5-gwiazdkowy: Uxie (Azja i Pacyfik), Mesprit (Europa, Bliski Wschód, Afryka i Indie), Azelf (Ameryki i Grenlandia),
  • Mega Rajd: Mega Swampert.

Wyzwanie globalne

Podczas wydarzenia będziecie mogli wziąć udział w globalnym wyzwaniu! Połączcie siły z trenerami na całym świecie, by wykonać 300 milionów rzutów typu “Nice Throw” i odblokować bonusy dla wszystkich do końca wydarzenia!

Cel globalnego wyzwania: 300 milionów rzutów typu “Nice Throw”.

Bonus za ukończenie globalnego wyzwania:

 • Większa liczba candy za rzuty typu “Nice”, “Great” i “Excellent”.
 • Większa szansa na otrzymanie Candy XL za złapanie Pokemona po wykonaniu rzutu typu “Nice”, “Great” i “Excellent” (dla trenerów na poziomie 31. i wyższym).

Spotlight Hour

Aby uczcić Festiwal wody: tydzień na plaży, przygotowaliśmy poświęconą wydarzeniu Spotlight Hour, która potrwa od 18:00 do 19:00 we wtorek 6 czerwca 2023 roku. Podczas Spotlight Hour aktywny będzie także bonus 3 × XP za łapanie Pokemonów!

Timed Research

Za 5 USD będzie można kupić dostępny tylko podczas wydarzenia Timed Research.

Ukończcie zawarte z nim zadania, aby zdobyć pozę surfera dla swojego awatara i spotkać Pokemony nawiązujące do motywu przewodniego wydarzenia.

Timed Research i zawarte w nim zadania znikną o godzinie 20:00 czasu lokalnego w poniedziałek 12 czerwca 2023 roku.

Będziecie mogli kupić oraz podarować bilety dowolnym znajomym w Pokemon GO, z którymi osiągnęliście poziom przyjaźni Great Friends lub wyższy. Zaznaczamy, że zakupy – także te dokonane dla innych trenerów – nie podlegają zwrotowi (z zastrzeżeniem obowiązujących przepisów oraz wyjątków określonych w warunkach świadczenia usług). Biletów nie można kupić za PokeCoiny.

Bilet na Timed Research “Water Festival: Beach Week” będzie dostępny w sklepie w grze tylko od 10:00 czasu lokalnego we wtorek 6 czerwca do 20:00 w niedzielę 11 czerwca 2023 roku.

Nowe przedmioty dla awatara

Podczas trwania wydarzenia oraz po jego zakończeniu w sklepie w grze będą dostępne do kupienia następujące nowe przedmioty dla awatara:

 • nakrycie głowy Sandygasta,
 • ubiór nurka,
 • gogle nurka.

DołączObserwuj
Więcej z Pokemon Go