w

Zorua i Zoroark pojawili się w Pokemon GO. Wszystko, co trzeba o tym wiedzieć

Z okazji drugiej części halloweenowego eventu w Pokemon GO twórcy gry wprowadzają nowego stworka.


Aktualnie w Pokemon GO trwa wydarzenie związane z Halloween. W grze pojawiło się wiele ciekawych atrakcji, liczne bonusy, stworki w tematycznych strojach oraz nowi przeciwnicy w rajdach.

To oczywiście nie koniec. Twórcy gry przygotowali dla społeczności coś jeszcze – debiut nowego gatunku Pokemona. Co warto o nim wiedzieć?

Debiut nowego Pokemona i więcej

Na oficjalnej stronie Pokemon GO pojawiła się informacja, że od teraz w grze będzie można spotkać zupełnie nowy gatunek stworka.

Czy widzimy podwójnie? Czy twój buddy rozmnożył się? Nie, to tylko jedna ze sztuczek Zorui! To prawda – Zorua pojawia się teraz na całym świecie w Pokemon GO. 

On i jego ewolucja – Zoroark zadebiutowali w grze. Gdy pojawią się na wolności… czy będziesz w stanie przejrzeć ich iluzje? 

Zorua jest Pokemonem typu Dark i został wprowadzony w Generacji V. Po użyciu 50 cukierków Zorui ewoluuje on w Zoroarka.

Zorua może być kombinacją zorro (z hiszpańskiego od lis) i rua (z irlandzkiego od czerwony, prawdopodobnie odnosząc się do jego czerwonego futra; madra rua po irlandzku znaczy lis).

Mówi się, że Zorua ma nieśmiałą naturę, która doprowadziła do rozwoju jego zdolności iluzji. Ukrywa swoją prawdziwą postać, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo i przybiera wygląd innych Pokemonów, aby odstraszyć wrogów.

Wygląd Pokemona, jego ewolucji oraz porównanie z wersjami shiny:

Zorua jest podatny na ataki typu fighting, bug i fairy (160%) oraz odporny na ataki typu ghost, dark (63%), a także psychic (39%).

Więcej o drugiej części halloweenowego wydarzenia w Pokemon GO można przeczytać tutaj: Zapowiedź drugiej części halloweenowego eventu w Pokemon GO. Wszystko, co trzeba wiedzieć.

DołączObserwuj
Więcej z Pokemon Go