w

Dlaczego klienci UPC powinni to zrobić ze swoim Internetem? Jedna opcja odmienia życie

Reklama

Internet od UPC bywa naprawdę nieznośny. Czasem zrywa połączenie, niekiedy w ogóle strony nie chcą się załadować, podobnie bywa z aplikacjami.


UPC zajęło spory segment Internetu, natomiast czasami zdarzają się z nim problemy. Wiele osób ma dokładnie to samo, czyli czasowe ścinanie połączenia, błędy przy wczytywaniu stron, wariowanie routera przy niektórych stronach lub aplikacjach.

Da się to w łatwy sposób rozwiązać i nie trzeba się nawet specjalnie znać. Dzięki temu prostemu „trickowi” pożegnacie większość opisywanych problemów.

Jak poprawić Internet od UPC?

Reklama

Żeby poprawić sieć, trzeba się zalogować do panelu routera. W tym celu wystarczy wpisać nasz adres w przeglądarkę tj.

192.168.0.1

Potem wpisać hasło – jeżeli nigdy go nie zmienialiście, to jest na spodzie routera. To ciąg cyfr i liter. Potem przechodzimy kolejno do:

Ustawienia zaawansowane – Sieć WiFi – Sygnał WiFi

I tutaj dzieje się cała magia. UPC często się zacina i ma problemy przez to, że chce sobie płynnie przełączać 2.4 GHz i 5 GHz. Podczas tego przełączenia występują czasem problemy i na dosłownie chwilkę ścina nam połączenie.

Żeby temu zaradzić, wystarczy wyłączyć na samym dole opcję „Smart WiFi”.

Jeżeli chcemy pójść dalej, to można włączyć sieć 2.4 oraz 5 i przypisać im inne nazwy. Wówczas, jeżeli połączymy się z naszym WiFi mającym 5 GHz, to sieć nie przełączy nas nagle na 2.4 GHz. Żeby to zrobić, musimy wejść do innej zakładki – „Bezpieczeństwo”.

Nazwy mogą się różnić przykładowo podpisem „5” – to stąd Wasi sąsiedzi czasem tak mają. To w tym momencie sposób, który rekomendują nawet niektórzy pracownicy UPC. Zawsze można to wszystko w łatwy sposób cofnąć.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Różne