w

Ile tak naprawdę można wykorzystać Internetu mobilnego T-Mobile bez limitu?

Reklama

„Bez limitu” przez lata było bardzo mocno nadużywane przez wiele podmiotów oferujących Internet.


Określenie „Bez limitu” przez lata oznaczało, że możecie zużyć przykładowo 1GB i potem prędkość Wam tak zwalnia, że nie da się otworzyć nawet żadnego obrazka, nie mówiąc już nawet o stronach, czy uruchomieniu filmu na Youtube.

Tak to nadal często funkcjonuje, jeżeli chodzi o internet mobilny, natomiast powoli się to zmienia. Widać to chociażby po polskich streamerach Twitch, którzy często muszą wykorzystywać bardzo duże ilości internetu. Co ciekawe, według operatorów, jedynie 1% wszystkich użytkowników wykorzystuje więcej, niż 300 GB miesięcznie.

Ile to tak naprawdę bez limitu?

Reklama

W tym momencie te oferty bez limitu dotyczą przede wszystkim internetu „domowego”, czyli do korzystania tylko w obrębie jakiegoś obszaru. Zazwyczaj jest to jakieś 500m, choć też nie zostało to potwierdzone.

Tak, czy inaczej, jak podaje serwis Antyweb, rekordziści internetu mobilnego zużyli go naprawdę sporo. W Orange Flex komuś udało się w trakcie miesiąca pobrać około 3 TB danych. Widać, że faktycznie jest to „no-limit”.

T-Mobile to już kompletnie inna skala. Rekordowe zużycie miało paść w ubiegłym miesiącu. Klient biznesowy zużył uwaga… 16,4 TB internetu. Klient indywidualny zdołał zużyć 5.85 TB. Te liczby pokazują, że rzeczywiście nadeszły czasy, gdy bez limitu prawdopodobnie faktycznie oznacza bez limitu.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Różne