w

Ile wzrośnie Wam rachunek z UPC, jeżeli nic nie zrobicie?

Coraz więcej osób jest w sytuacji, gdzie musi decydować – czy podpisywać umowę z Play, czy czekać na przejście umowy na tę o nieokreślonym czasie.


Łatwo sobie wyobrazić sytuację, w której jako klient UPC kończy nam się umowa. I teraz stoimy przed ważnym wyborem. Można albo podpisać nową umowę, albo pozwolić jej przejść na okres bezterminowy.

Nowa umowa zostanie już jednak podpisana nie z UPC, a Play. Operator zarzeka się, że nie ma problemów z działaniem, ale wiele osób sugeruje coś kompletnie innego. Stąd podpisanie nowej umowy przestało być takie oczywiste.

A o ile wzrośnie rachunek?

Jest więc druga opcja, by zostać w UPC i na zasadach, które ustalaliśmy wcześniej. Jedyny problem w tym, że w takim przypadku rachunek wzrośnie. Można w teorii składać wypowiedzenie i czekać na tę najlepszą ofertę, ale coraz rzadziej to działa.

Można też kompletnie wyjść z UPC/Play i szukać czegoś innego. Albo właśnie ponieść opłaty za przejście umowy na czas bezterminowy. Co w takim przypadku? Jeżeli wybierzecie tę opcję, to do obecnego rachunku w zdecydowanej większości przypadków będzie trzeba doliczyć 10 złotych. Ale są sytuacje, w których wzrasta to więcej, ale i mniej.

Jeżeli w ogóle nie sprawdzacie swoich opłat, to możecie przejść do Moje UPC i tam zobaczyć, ile płacicie obecnie. Przy okazji warto sobie zmienić login, bo Play sobie wymyśliło logowanie adresem email.

Ta opcja z przejściem na tzw. bezterminówkę wielu osobom jak najbardziej pasuje. Trudno bowiem znaleźć obecnie lepsze oferty, niżeli chociażby „Hit Mikołaja”. Nawet jeżeli cena wszystkiego wzrośnie o te 10 złotych.

DołączObserwuj
Więcej z Różne